Dr Neil Solomon SOK NONI - W jakim celu

Dr Neil Solomon SOK NONI - Jak Dużo. Jak często. W jakim celu

 

Dr Neil Solomon, Noni Juice, How much, how often, for what


Dr Neil Solomon objaśnia szczegółowo warunki zdrowotne, objawy chorobowe oraz przypuszczalne przyczyny ich powstania. Wyjaśnia, jak sok noni może pomóc w powrocie do zdrowia tym, którzy go piją.

Dr Solomon ustalił, że osoby cierpiące na specyficzne zaburzenia zdrowia powinny mieć ustaloną dawkę soku noni w zależności od stanu ich zdrowia.

 

Metoda ustalania dawkowania noni została oparta na informacjach, które doktor Solomon zebrał od ponad 1200 specjalistów w dziedzinie zdrowia, którzy mieli kliniczne doświadczenia z podawaniem ponad 25 000 osobom soku noni z powodu dolegliwości na które cierpieli.

 

Doktor Neil Solomon jest lekarzem w Johns Hopkins Medical School, a także - według New York Times - najlepiej sprzedającym się autorem książek. Był sekretarzem Health and Mental Hygiene w Maryland. Służył swoją wiedzą czterem gubernatorskim komisjom i występował jako rzecznik ds. zdrowotnych prezydentów i władz gubernatorskich.

 

Przez 18 lat służył radą czytelnikom "Los Angeles Times Syndicate". Obecnie dr Solomon pracuje jako światowy doradca ds. żywienia, służąc radami korporacjom i organizacjom pozarządowym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Ponadto uczestniczył w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był głównym komentatorem w dziedzinie zdrowia w CNN TV. Dr Neil Solomon poświęcił ponad 10 lat intensywnych badań nad sokiem noni, przez ten czas zadawał sobie często pytania jak w sposób optymalny stosować sok noni w różnych schorzeniach i warunkach zdrowotnych.

noni solomon polinesian noni

Jaka dawka

 

"Aby osiągnąć spodziewane rezultaty przy stosowaniu Noni nadrzędne znaczenie ma przyjmowanie odpowiedniej dawki przez odpowiednio długi okres czasu oraz tzw. dyscyplina picia soku. Sok Noni należy stosować na pusty żołądek, na czczo/2-3 godziny nie spożywając posiłku, kawy, herbaty, alkoholu i papierosów, a najwcześniej pół godziny/godzina przed jedzeniem, przyjmowaniem leków, piciem kawy, herbaty, alkoholu, paleniem papierosów i... myciem zębów - ponieważ wcześniej rozpocząłby się proces trawienia i sok zostałby strawiony, a nie przyswojony (wchłonięty) przez organizm (komórki).

 

Następnie pozostaje nam już tylko dać naszemu organizmowi czas na rewitalizację. Cud nie stanie się z dnia na dzień. To jest proces, który trwa 100-200 dni, gdyż tyle czasu potrzebuje komórka na zregenerowanie się i przywrócenie organizmu do homeostazy czyli równowagi biochemicznej, a więc zdrowia. Dlatego przyjmuje się, iż tyle czasu trwa kuracja sokiem Noni.

 

Kiedy pierwsze efekty

 

Chociaż pierwsze efekty picia soku mogą przyjść o wiele wcześniej, co jest potwierdzone doświadczeniem wielu ludzi, należy pamiętać, aby dać sokowi czas na zadziałanie w naszym organizmie i całkowite przywrócenie go do zdrowia. Pamiętając o dyscyplinie picia soku i odpowiedniej dla nas dawce, dobranej indywidualnie do naszego stanu zdrowia, zdiagnozowanej choroby, jej stopnia zaawansowania, wagi ciała oraz wieku.

 

Ogólnie rzecz biorąc, co najmniej u 90% osób, które obserwowano i badano w okresie 3 miesięcy, otrzymano znaczące wyniki. Jeżeli chce się uzyskać efekt działania soku noni na organizm i dokładnie go ocenić, to potrzeba na to 3 miesiące.

 

Komórki krwi potrzebują 3 miesiące na zareagowanie na nowe składniki odżywcze. Białka mięśni potrzebują 3-6 miesięcy na dokonanie regeneracji. Zależne to jest od pacjenta.

 

Stosowanie Soku NONI z innymi lekami

 

Polinezyjska nazwa Noni dosłownie oznacza "wmieszać w coś". Polinezyjscy uzdrowiciele posiadali bogate doświadczenia dotyczące stosowania soku z owoców morinda citrifolia. Zauważyli, iż jeśli podaje się choremu jakąś inną substancję leczniczą, to działa ona jeszcze lepiej wtedy, kiedy dodamy sok z Noni.

 

Kahuni nie rozumieli zachodzących procesów biochemicznych, jednak tę właściwość zawarli w nazwie tego cudownego owocu jako "no-ni", co w języku polinezyjskim oznacza "wmieszać w coś".

 

Dziś naukowcy tłumaczą ten fakt dość prosto - wiadomo, iż Noni jest bardzo bogate w proteiny.
Proteiny te mają różne zdolności i przeznaczenie, jedne odżywiają komórkę i dostarczają budulca, inne jak damnacanthal mają zdolności naprawiania kodu genetycznego, jeszcze inne transportują cenne składniki odżywcze do komórki.

 

Naturalny sok z owoców Noni dostarcza idealnej mieszanki substancji. Tym samym wspomaga i napędza biochemiczne procesy w organizmie.

 

W soku Noni między innymi znajduje się dużo protein transportowych tzw. chelatów, które natura wyposażyła w "kod" otwierający kanały błonowe we wszystkich naturalnych żywych formach komórek, w tym również w naszym organizmie. Człowiek jest częścią natury - doskonale przyjmuje i wchłania w wysokim stopniu naturalne składniki z wiązaniami aminokwasów transportowych (chelatów), które potrafią otwierać najbardziej "oporne i pozacinane kanały w błonach komórek".

 

Nasz organizm nie lubi wchłaniać syntetyków - chemicznych form witamin, minerałów, antybiotyków czy innych leków, nie będących w związku z chelatem (proteiną transportową) i źle je wchłania. Aby przyswoić je w niewielkiej ilości, musi wykorzystać własne zapasy protein i energii tym samym osłabiając odporność. I zawsze jest to "coś za coś" - ma skutki uboczne do zatrucia organizmu włącznie.

 

Sok Noni można stosować również wtedy, kiedy zażywamy leki - nie istnieją tu prawie żadne przeciwwskazania.


Tym samym Noni nie neguje roli współczesnej medycyny, ale przeciwnie - stwierdzono, iż w przypadku zachorowania na raka, wyniki leczenia były bardziej skuteczne, kiedy połączono działanie Noni ze zredukowanymi dawkami standardowej chemioterapii. Dzięki Sokowi Noni możemy uniknąć nieprzyjemnych działań ubocznych lekarstw, zmniejszyć ich ilość lub nawet odstawić. Bardzo często zdarza się, iż po dokonaniu specjalistycznych badań, lekarz obniża dawkę stosowanego leku, nawet do jego wyeliminowania. Noni wzmacnia skuteczność działania lekarstw jak również suplementów diety i ziół."

 

Dr Neil Solomon SOK NONI - Jak Dużo. Jak często. W jakim celu

 

Badania naukowe nad owocem noni>>

 

Dr Neil Solomon, LEKARZ LEKARZOWI o Noni więcej tutaj>>

 

Na temat suplementów i suplementacji więcej tutaj>>

 

Chcesz wiedzieć, co na temat suplementacji mówi nominowany do Nagrody Nobla

dr Joel Wolles? Zobacz tutaj>>

 

Cennik>>


Klub Calivita>>

 

Kontakt ze mną>>