Kanały oczyszczania układ limfatyczny

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie i doświadczenia pacjentów

 

 

Kanały oczyszczania - układ limfatyczny

 

 

Woda stanowi ok. 50- 60% całkowitej masy ciała. 1/3 płynów naszego organizmu to płyn wewnątrzkomórkowy.

Krew to tylko ok. 9% wszystkich płynów organizmu, a 62% to płyn wewnątrzkomórkowy.

 

Oznacza to, że ok. 27% naszych płynów stanowi limfa. Każda komórka w organizmie ma kontakt z płynem śródmiąższowym, który składa się zarówno z substancji pochodzących z krwi, jak i z komórki. Około 90% wody i małych molekuł wchodzących do płynu śródmiąższowego z krwi jest z powrotem wchłaniane przez lokalne naczynia krwionośne. Pozostałe 10% wody, małych molekuł, białko, inne obecne w płynie śródmiąższowym duże cząsteczki zbierają się w sieć cienkich naczyń, tworząc limfę. W naszym organizmie znajduje się 3 razy więcej limfy niż krwi. Limfa poprzez drobne kanaliki odżywia nawet komórki kostne. Kiedy produkty uboczne przemiany materii opuszczają komórki organizmu, to zabierane są przez krew i limfę.
Naczynia limfatyczne łączą się w większe przewody, które z powrotem uchodzą do strumienia krwi. Naczynia te są ułożone wzdłuż tkanki mięśniowej, która pompuje przez nie limfę.

 

Układ limfatyczny zbiera toksyny ze wszystkich komórek organizmu, dlatego jego prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle ważne dla zdrowia całego organizmu. Tak jak powietrze dookoła nas jest w ciągłym ruchu, tak również limfa otaczająca komórki jest w stałym ruchu. Komórki są w stanie lepiej funkcjonować, mając dookoła świeżą limfę wypełnioną właściwym stężeniem wodoru, tlenu, glukozy i wszystkich innych składników odżywczych. Zastawki, otwierające się tylko w jednym kierunku, znajdują się we wszystkich kanałach limfatycznych. W dużych naczyniach zastawki można spotkać co kilka milimetrów, w mniejszych są ułożone znacznie gęściej. Kiedy naczynia limfatyczne wypełniają się limfą, mięśnie gładkie w ścianie naczynia automatycznie się kurczą. Ponadto, każdy segment naczynia limfatycznego pomiędzy następującymi po sobie zastawkami działa jak oddzielna automatyczna pompa.

 

Wypełnienie segmentu naczynia limfatycznego wywołuje skurcz i płyn jest przepompowywany przez zastawek do następnego segmentu limfatycznego. Limfa wypełnia kolejny segment i kilka sekund później, on również kurczy się. Proces ten jest kontynuowany wzdłuż całego układu limfatycznego, aż wreszcie płyn z przewodu piersiowego wpada z powrotem do strumienia krwi do żyły głównej prawej na wysokości dolnej części obojczyka. Gdy świeże dostawy substancji odżywczych zastąpią produkty uboczne komórek – toksyny, bakterie, wirusy, trucizny, produkty rozpadu – komórki są zdrowsze i my również. Usunięcie białek z przestrzeni śródmiąższowej jest absolutnie niezbędną funkcją, bez której moglibyśmy umrzeć w ciągu 24 godzin.

 

Okrężnica jest głównym narządem, poprzez który z limfy są usuwane substancje śluzowate. Gdy system limfatyczny zapełnia się substancjami śluzowatymi, powstaje takie ciśnienie, które jest odczuwalne przez cały organizm. Zaczyna się napięciem w mięśniach, które ze wzrostem ciśnienia stają się bolesne. Jedną z funkcji gorączki jest rozrzedzenie limfy, poprawiając jej zdolność do przepływu przez ściany okrężnicy. Jeśli okrężnica nie może poradzić sobie z niezbędnym tempem oczyszczania limfy, wtedy zamiast niej organizm używa do tej pracy wątroby. Toksyny pobrane przez wątrobę są wydzielane jako elementy żółci. Gdy wypływ żółci staje się nadmierny, wtedy żółć cofa się do żołądka, wywołując mdłości. Większość traw jest oczyszczaczami limfy, z tego to powodu chore zwierzęta jedzą trawę. Możemy sobie uświadomić, jakie mogą pojawić się problemy, kiedy okrężnica jest zablokowana. Gdy się to stanie, produkty uboczne wracają do układu limfatycznego. Jeśli sytuacja ta trwa przez dłuższy czas, produkty uboczne cofają się do tkanek i może pojawić się choroba. Proces ten może wpływać na każdą część organizmu, ponieważ system limfatyczny obsługuje wszystkie komórki organizmu. Możemy pozbyć się toksyn również poprzez pocenie się, np. podczas ćwiczeń.Ocean 21 układ limfatyczny

 

Nasze zatoki i skóra również mogą być dodatkowym narzędziem eliminacyjnym, za pomocą którego nadmiar śluzu czy toksyn może być uwolniony, odpowiednio poprzez przekrwienie zatok czy wysypki skórne.

 

W celu odtruwania i oczyszczania nerek i całego układu moczowego stosujemy OCEAN21

 

prof. farmacji Garban Zeno - NUTRITION@HEALTH nr 37 - fragmenty

 

 

Z doświadczeń naszych Klubowiczów:

 

30 kwietnia 2010 21:09

Rozbolały mnie stawy. Najpierw lewy łokieć, później prawy bark, wreszcie prawe biodro, pojawiły się opuchnięcia i obrzęki. Poszedłem do lekarza. Wizyta u specjalisty wypadła mi za 10 miesięcy. Nie wiem po co nam taka „darmowa” służba zdrowia? Postanowiłem się ratować sam. Zacząłem od Nopalinu i Pure Yucca. Później założyłem głodówkę pijąc jedynie wodę przez 4 dni. Podnosząc powoli dawkę Pure Yucca i jedząc Shark Aid po 3 tygodniach nastąpiła znacząca poprawa. Dodatkowo brałem Omegę3 i duże dawki witaminy C naturalnej. Zmieniłem też dietę, jedząc na wpół surowe jaja i całkowicie rezygnując z tłuszczów trans. Jadłem mięso nie łącząc go z węglowodanami. Staram się codziennie, co najmniej pół godziny spacerować (nie biegać, żeby nie przeciążać stawów). Wiem że dobra jest w takich przypadku też sauna, ale ja bardzo nie lubię sauny. Dziękuję za konsultację pani Renacie Kłosowicz, która cierpliwie tłumaczyła mi co i jak np. na temat odblokowania kanałów oczyszczających organizm oraz odpowiadała na moje pytania. Czuję się już bardzo dobrze.
Marek ze Śląska

 

Dalej>>

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Candida Mykotoksyny Aflatoksyny Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera Paciorkowiec

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera Dalej>>