NOPALIN

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie i doświadczenia pacjentów


NOPALIN

Produkt Firmy CaliVita

 

 

 

 

 

 

W cenie detalicznej - 126 zl

W cenie klubowej    - 95 zł

 

Nopalin - źródło oczyszającego błonnika i zestaw składników odżywczych.Włókno roślinne NOPALIN-u m. in.:


- kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego;


- reguluje poziom glukozy i lipidów we krwi - jest to ważne dla cukrzyków oraz w profilaktyce nowotworów;

- wspiera pracę wątroby wpływając na codzienne oczyszczanie organizmu;

- reguluje apetyt i uczucie sytości, przyczynia się do zwalczania zbędnych kilogramów;

- oczyszcza jelito grube, zmiękczając stolec, zwiększając jego masę i częstotliwość oddawania;

- usuwa z organizmu toksyny;

- wiąże nadmiar cholesterolu;

 

- wskazany w odchudzaniu, oczyszczaniu.


Nopalin jest cennym źródłem błonnika!


Nopalin to preparat o bardzo szerokim, niemal uniwersalnym działaniu. Nie tylko pomaga zachować dobry stan zdrowia, ale pozwala powrócić do pełni sił i odzyskać zachwianą równowagę.

 

Nopalin jest dodatkiem żywieniowym, wyprodukowanym z wysuszonego kaktusa Nopal. Pełna nazwa łacińska Nopalu to Opuntia Streptacantha. Od 1983 r. prowadzi się szeroko zakrojone badania właściwości żywieniowych tego kaktusa, według których zawiera on niezwykle wartościowe składniki odżywcze.

 

Nopalin to przede wszystkim doskonałe źródło witaminy C, bioflawonoidów, beta karotenu (prowitaminy A) oraz witamin: B1 (tiaminy), B2 (ryboflawiny) oraz B3 (niacyny). Oprócz tego obfituje w składniki mineralne, szczególnie w wapń, magnez, potas i żelazo. Nopal jest również bogatym i naturalnym źródłem łatwo przyswajalnych aminokwasów. Z 22 znanych aminokwasów zawiera aż 17, z których 8 jest niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Są to aminokwasy egzogenne, które musza zostać dostarczone do organizmu wraz z żywnością. Do grupy tej należą: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan oraz walina.

 

Co prawda organizm ludzki jest zdolny do wytwarzania pozostałych 9 aminokwasów obecnych w Nopalu, które są tak samo niezbędne dla życia, jak te egzogenne, jednak nie zawsze występują w naszej diecie w odpowiedniej ilości. Aminokwasy stanowią podstawowy budulec białek. W przypadku braku nawet jednego z nich, zmniejszeniu ulega przyswajalność pozostałych, co z kolei prowadzi do zakłócenia skomplikowanych procesów biochemicznych. Dlatego też niezwykle ważne jest, by naszemu organizmowi dostarczyć odpowiednie białka, zawierające różne aminokwasy.

 

Aminokwasy znajdujące się w Nopalu, a przede wszystkim wymienione wcześniej 8 aminokwasów egzogennych, w połączeniu z witaminami i składnikami mineralnymi, stanowią dla nas skuteczne i naturalne uzupełnienie jadłospisu, szczególnie wegetariańskiego.

 

Popularność Nopalu jest również związana z jego właściwościami regulującymi masę ciała. Wiele aminokwasów uczestniczy w złożonych procesach metabolicznych tłuszczów i węglowodanów. Niektóre z nich wywierają silny wpływ na przemianę materii. Na przykład tyrozyna, glicyna i L-metionina posiadają właściwości zmniejszające apetyt i poprawiające nastrój. Inne składniki Nopalu (np. kwas glutaminowy, prolina i histydyna, wraz z jodem i manganem) obniżają poziom cholesterolu całkowitego, jego "złej" frakcji LDL oraz trójglicerydów. Proces ten zachodzi w wyniku demontażu tłuszczów, a następnie ich usunięcia.

 

Właśnie w ten sposób, składniki Nopalu  mają korzystny wpływ przeciw osadzaniu się cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych oraz gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie. Ponadto białka roślinne Nopalu pomagają organizmowi w odzyskiwaniu płynów z tkanek - szczególnie ze skóry - do naczyń limfatycznych i krwionośnych, przeciwdziałając w ten sposób obrzękom naczyń limfatycznych i krwionośnych, a co za tym idzie - obrzękom.

W krajach, gdzie rosnie opuncja nopal, m.in. w Meksyku, stanowi składnik codziennego menu. Nopal jest zjadany w postaci sałatek, dań na gorąco i nikt nie zastanawia się nad ... "przedawkowaniem" tego cennego roślinnego produktu żywnościowego.

 

Nopalin w kuracji oczyszczającej

 

Nopalin stanowi niezbędne uzupełnienie kuracji przeciwpasożytniczej (bakterie, wirusy, grzyby – candida, robaki). Stosując ParaProtex niszczymy pasożyty, które wytwarzają toksyny zatruwające organizm. Nopalin pomaga usunąć je z organizmu, kontrolując wypróżnienia. Jest to kluczowy wymóg powodzenia kuracji, łagodzenia ewentualnych objawów Reakcji Jarisha-Herxheimera.

 

Organizm często stara się powiadomić nas o zmianach chorobotwórczych, ale albo nie umiemy ich odczytać, albo je ignorujemy. Chińskie powiedzenie wciąż brzmi aktualnie i podpowiada:

 

„Zacznij działać wcześnie, nim strumyczek zmieni się w rzekę. Rzeki nie można powstrzymać gołymi rękami, ale strumyczek tak”.

 

JUż pierwsze sygnały, jakie otrzymujemy od organizmu, to bardzo ważna informacja. W ten sposób organizm sygnalizuje nam, że dzieje się z nim coś złego. W takiej sytuacji zawsze w pierwszej kolejności należy zastosować oczyszczanie organizmu. Do tego celu najlepiej nadaje się Nopalin – dehydratyzowany* wyciąg z kwitnącej opuncji – niezwykłego kaktusa rosnącego na terenach suchych, głównie w krajach Ameryki Łacińskiej. Wykorzystuje się go do celów profilaktycznych. Należy go stosować przede wszystkim zapobiegawczo, kiedy tylko otrzymamy pierwsze sygnały zatrucia organizmu, takie jak m.in.: wzdęcia brzucha, gazy, zgaga, zaparcia, burczenie w brzuchu, nieświeży oddech, nieprzyjemny zapach potu i skóry, szary, biały lub lekko żółty nalot na języku, czarny nalot na zębach, pojawienie się na ciele wiszących brodawek lub znamion, a także torbieli i guzów. Poważnym objawem są zawroty głowy, migreny, senność i apatia, depresja i stany przygnębienia, odrętwienie, ociężałość, zmniejszenie energii, osłabienie pamięci, niedożywienie i niedowaga, a także częste przeziębienia i infekcje oraz stany zapalne wewnątrz organizmu.

 

Ponadto Nopalin stabilizuje poziom glukozy oraz reguluje wrażliwość organizmu na insulinę.


*dehydratyzacja - najnowocześniejsza technologia próżniowego suszenia surowców roślinnych lub innych w naturalnej temperaturze bez podgrzewania, w czasie czterech sekund. Proces dehydratyzacji zapewnia pełne wykorzystanie składników i najwyższy skutek działania danego produktu.

 

Dawkowanie:
1 tabletka 3 razy dziennie między posiłkami.

Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Kiedy zaparcia są długotrwałe i uciążliwe, rozpuszczamy 2 tabletki w letniej wodzie i stosujemy wieczorem pół godz. przed kolacją oraz ponownie tak samo rano, przed śniadaniem.

Zawartość:
200 tabletek

Substancje aktywne:

300 mg Nopal

 

Nopalin skutecznie odtruwa i oczyszcza organizm. Działa jak „miotełka” czyszcząca jelita. Jest nieoceniony w walce z toksynami.


Niezbędny w:
odchudzaniu, oczyszczaniu, cukrzycy, zaparciach, walce z pasożytami.


Nopalin kontra cukrzyca>>


Im wcześniej tym lepiej

"Jeszcze nie tak dawno mogłam rozpoczynać dzień tak, jak wszyscy zdrowi ludzie: od herbaty i śniadania. Teraz rozpoczynam pomiarem cukru i zastrzykiem insuliny. Świat człowieka chorego wygląda troszeczkę inaczej. Gdy zalecono mi przyjmować insulinę, wynik badania wskazywał stężenie glukozy we krwi 280 mg/dl.
Niestety, ale choroba wyprzedziła pojawienie się Nopalinu w ofercie CaliVita. Kiedy stał się on dostępny na rynku, zaczęłam go przyjmować, bardziej z ciekawości "co to za wynalazek", niż z przekonania, że będzie skuteczny w mojej chorobie. Tygodnie mijały. Codziennie rano "mierzyłam" cukier... i zauważyłam, że wyniki były coraz lepsze. Poziom glukozy zmniejszył się nawet do 110 mg/dl. Teraz wstrzykuję sobie 14 jednostek insuliny zamiast 22, jak na początku choroby. Tę korzystną zmianę sprawił Nopalin, bo zaobserwowałam ją dopiero po wzbogaceniu mojej diety o ten preparat. Gdy zabrakło mi Nopalinu zaledwie na kilka dni, wyniki natychmiast pogorszyły się. Mam jednak nadzieję, że uzyskam jeszcze lepszą poprawę mojego zdrowia, bo nie planuję z nim się rozstać. Czasami zastanawiam się, czy gdybym miała go wcześniej do dyspozycji, to może nie musiałabym przyjmować insuliny?"
Barbara Łuczak z Łodzi  "Calinews"

 


Codziennie Nopalin

"Nopalin używam dopiero od kilku tygodni. Zainteresowałam się tym produktem ze względu na zawarty w nim błonnik, który jest dobrodziejstwem dla jelit. Trafiłam w dziesiątkę! Moje dolegliwości ustąpiły. Jelita pracują regularnie, a ja odzyskałam dobre samopoczucie i uczucie lekkości. Przypisuję to nie tylko oczyszczeniu jelit przez Nopalin, ale także oczyszczenie całego organizmu z zalegających w nim toksyn. Zachęcam  Państwa - skorzystajcie z Nopalinu . To skarb!"
Barbara  "Calinews"

 

Od 1979 r. prowadzone są badania nad zdolnością Nopalu w przeciwdziałaniu powstawania cukrzycy. Jednak nadal nie wiadomo, na czym dokładnie polega mechanizm jego działania. Pewne jest, że Nopal posiada zdolność obniżania poziomu glukozy we krwi. Prawdopodobnie dzieje się tak poprzez spowalnianie trawienia węglowodanów, co z kolei spowalnia produkcję insuliny.

Jednocześnie, Nopal zwiększa wrażliwość komórek na wyprodukowaną insulinę i przyspiesza w ten sposób ruch glukozy na drodze: układ krwionośny - komórki. Gdyby te hipotezy potwierdziły się, kto wie, może Nopal stałby się nowym skutecznym antidotum na cukrzycę?

 

Nopalin kontra cukrzyca>>


Kuracja oczyszczająca - gronkowiec i inne bakterie tutaj>>

 

Kuracja oczyszczająca z grzybów i ich toksyn tutaj>>

 

Więcej na temat błonnika i zagrożeń diety ubogobłonnikowej tutaj>>

 

Wstydliwy problem zaparcia>>

 

Zaparcia u niemowląt i małych dzieci>>

 

Dieta w zespole jelita drażliwego - biegunka>>

 

Kontakt ze mną, również w sprawie zamówień tutaj>>Stosując Nopalin, ParaProtex i AC Zymes oczyścisz organizm.

 

SUPLEMENT DIETY

 

 

UWAGA!
• Nopalin należy zawsze przyjmować, popijając obficie wodą!

Zachować szczególną ostrożność w chorobach jelit przebiegających z biegunką, krwawieniami i w innych stanach, gdy niezalecana jest dieta wysoko błonnikowa.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

 

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Gronkowiec Paciorkowiec Dieta

Reakcja Jarisha-Herxheimera Klub Calivita Mykotoksyny Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera

 

Składniki:

sproszkowana łodyga opuncji (Opuntia streptacantha) (66,7%), stabilizator: celuloza mikrokrystaliczna, stabilizator: metyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Uwagi!

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Nopalin (200 tabletek - masa netto: 90 g)

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.