Terapia Gersona

Terapia doktora Gersona

 

 

Doktor Max Gerson (1891-1956), genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu opisał przyczyny powstawania raka, określając je jako: zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym; postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych.

Max Gerson Pochodził z żydowskiej rodziny z Wielkopolski. W 1933, z powodu z nasilenia kampanii antyżydowskiej, opuścił Niemcy i przez Wiedeń, Paryż i Londyn dotarł w 1936 do Nowego Jorku.


Dr Gerson określił raka jako chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych organów. Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona – wybitnie skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby. Terapia znana jest głównie z ponad 30-letniego pasma sukcesów w walce z wieloma rodzajami raka, jednak równie dobrze radzi sobie z innymi przewlekłymi dolegliwościami, m.in.: cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi czy nadciśnieniem. Terapia Gersona zaprzecza wszystkim tezom współczesnej medycyny, która nazywa dolegliwości „nieuniknionymi” i „nieuleczalnymi” chorobami cywilizacyjnymi, oferując jedynie symptomatyczne leczenie. Jest ona skutecznym narzędziem w walce z rakiem, nawet w zaawansowanym stadium oraz z ponad 50 innymi chorobami – zwalcza przyczyny tych schorzeń i odbudowuje cały organizm, pomagając pacjentom w powrocie do pełnego zdrowia i w uniknięciu chorób w przyszłości.

 

 

Ponad 2400 lat temu Platon napisał:  "Nie wolno leczyć ciała nie lecząc równocześnie duszy".


Podstawą terapii dr. Gersona jest oczyszczanie umysłu, pobudzanie pozytywnych bodźców, wraz z równoczesnym stosowaniem żywienia bogatego w soki warzywno-owocowe.

 

Pierwsza część sukcesu to dieta i soki warzywno-owocowe oraz kontrola myśli, zdrowy duch (umiejętność wybaczania sobie i innym, pozostawiania przeszłości, odsuwania mało istotnych spraw).

Niezwykle ważne są suplementy, które w dobie cywilizacji są nieodłączną częścią wzbogacania żywienia ludzi w krajach uprzemysłowionych. Obecnie warzywa i owocowe są bardzo ubogie w sole mineralne i inne składniki, z powodu wyjałowienia gleb i stosowania nawozów sztucznych. Dlatego bez suplementacji dzisiaj nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi  odpowiedniej ilości ważnych dla życia i zdrowia składników odżywczo-budulcowych. Suplementy nie są lekami farmakologicznymi, choć w profilaktyce i wspomaganiu terapii mają znacznie większe znaczenie, z powodu działania już w sferze przyczyn, a nie skutków - czyli objawów chorób.

 

Wprost idealne są tutaj do stosowania surowe soki:OCEAN 21 - skoncentrowany surowy sok liofilizowany z warzyw, ziół i alg bogaty w chlorofil stanowiący zielone części roślin - tak cenione i zalecane w Terapii Gersona.

ZENTHONIC- skoncentrowany surowy sok liofilizowany z owoców o  silnym działaniu antyoksydacyjnym.


POLINESIAN NONI - surowy sok liofilizowany z całych owoców noni  o niezwykłych właściwościach naprawczych.

 

Acai - najsilniejsze antyoksydanty! Sok 100% z jagód acai - właściwości odżywcze i prozdrowotne, działanie>>


Alive I - zestaw organicznych soków z czterech owoców i roślin.

 

Liquid Chlorophyll - "Zawarty w zielonych częściach roślin chlorofil oraz jego pochodna - chlorofilina zmniejszają ryzyko pojawienia się nowotworów." Food and Chemical Toxicology.

 

Do terapii Gersona nadają się wyłącznie soki surowe. Soki pasteryzowane nie nadają się do kuracji . Dlatego różne odmiany pasteryzowane soków z owocu noni czy mangostanu nie będą tak pomocne, a są wręcz bezwartościowe, z uwagi na brak cennych enzymów owocowych. 

Gotowe skoncentrowane SUROWE soki w postaci Polinesian NONI, ZENTHONIC, OCEAN21, ALIVE, ACAI z powodzeniem nadają się na kurację zimowo-wiosenną, kiedy nie mamy już świeżych, soczystych owoców i warzyw, a także do uzupełniania kuracji z wyciskanych w domu soków z dostępnych świeżych warzyw i owoców.  

Poważnie chorzy pacjenci, by wyzdrowieć, muszą dokonać nowych wyborów w swoim życiu. Potrzebują rzetelnego rozeznania i pełnej informacji, aby podjąć właściwe decyzje. „Terapia doktora Gersona” dostarcza im wszystkich niezbędnych informacji wraz ze sprawdzoną metodą leczenia, dając zarazem nadzieję na zdrową i szczęśliwą przyszłość.

 

„Terapia doktora Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych” autorstwa Charlotte Gerson i cud terapii GersonaBeata Bishop, stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoimi kilkudziesięcioletnimi doświadczeniami w leczeniu raka i innych dolegliwości przy zastosowaniu Terapii Gersona.

 

Książka jest uaktualnieniem klasycznego dzieła Maxa Gersona „A Cancer Therapy: Results of 50 Cases”, uwzględniającym zmiany, jakie zaszły w świecie i w medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizmy chorych i konieczności uwzględnienia go w programie terapii. Terapia Gersona, mimo iż opracowana w Niemczech i USA, może być skutecznie stosowana w polskich warunkach. Książka napisana jest w taki sposób, iż może służyć jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno znaleźć lekarza przeszkolonego w Terapii Gersona. Czytelnik dowiaduje się, które choroby mogą być skutecznie leczone, czego wymaga każdy z poszczególnych kroków terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta i pełny program leczenia, jakie badania należy wykonywać, jak interpretować ich wyniki, jakie zabiegi należy przeprowadzać oraz jakie suplementy będą potrzebne. Znajdziemy w niej również mnóstwo wspaniałych przepisów kulinarnych kuchni Gersona, historie wyleczonych pacjentów i dużo, dużo więcej.

Terapia doktora Maxa Gersona jest niezwykle pomocna w odtruciu organizmu i uzdrawianiu z wszelkich chorób, szczególnie w celu zachowania jak najdłużej młodego wyglądu -  w celu opóźnienia procesów starzenia się naszego organizmu.


Doktor Max Gerson już 80 lat temu odkrył i opublikował przyczyny powstawania raka, opisując je jako: zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym; postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Udowodnił, że należy odtruwać organizm odpowiednią dietą. Gerson zauważył, że pacjenci z gruźlicą mieli mnóstwo chorób towarzyszących, i te się też leczyły! Doszedł do wniosku, że organizm posiada wystarczające możliwości samoleczenia, należy tylko je przywrócić. Czyni to właśnie jego dieta. Jak myślisz, kto i dlaczego utrudnia potrzebującym dostęp do tej wiedzy?


Założenia diety Gersona

Doktor medycyny Max Gerson w młodości cierpiał na silne migreny, na które nie było lekarstwa. Wówczas, gdy tytułem eksperymentu zastosował u siebie restrykcyjną dietę wykluczającą sól, tłuszcz, produkty konserwowane, wędzone, a opartą na świeżych owocach i warzywach, dolegliwości migrenowe ustąpiły. Od tego czasu zaczął zalecać dietę przeciw migrenową swoim pacjentom, obserwując wyleczenie szeregu także innych chorób takich jak: gruźlica skóry, zapalenie stawów, choroby serca, cukrzyca, niewydolność nerek, choroby zwyrodnieniowe, a także nowotwory.

 

Doktor Gerson w Instytucie w Teksasie wyleczył swoją metodą ponad 50 osób cierpiących na różne nowotwory (często z przerzutami) takie jak czerniaki, raka: okrężnicy, kości, płuc, mózgu, prostaty, piersi, trzustki, ziarnicę, nie operacyjnego raka jajnika i inne. Założeniem metody leczenia jest istnienie przyczynowego związku między dostającymi się do organizmu, m.in. wraz z dietą zanieczyszczeniami środowiskowymi – toksyny, chemikalia, leki, niektóre pokarmy, a osłabieniem funkcji układu immunologicznego.

 

Terapia Gersona uzupełnia niedobory witamin, minerałów, enzymów i innych składników pokarmowych przez spożywanie świeżych organicznie wyhodowanych owoców, warzyw i soków. Toksyczne resztki są eliminowane przez bezpieczną i skuteczną detoksykację. Naturalna obrona organizmu jest pobudzana i przywracana do zdrowia. Uszkodzone, czy zniszczone tkanki i układy ulegają regeneracji. Przez okres 6 – 12 tygodni zaleca się dietę ograniczoną do owoców, liści i warzyw w postaci wyciskanych na świeżo soków, lub spożywanych w postaci naturalnej, lub sałatek, albo duszonych w sosie własnym. Dopuszcza się również spożywanie ziemniaków, potraw z płatków owsianych, chleba żytniego bezsolnego, zupy Hipokratesa. Nie solić, jeść wszystko świeże. Po tym okresie można włączyć białko zwierzęce w postaci chudego sera bez soli, lub naturalnego jogurtu.

 

Ta dieta jest podstawą leczenia. Warunkiem jest wykluczenie sodu i spożywanie maksymalnie dużej ilości potasu. Jest ona łatwo i szybko trawiona. W niewielkim stopniu stymuluje metabolizm, natomiast pobudza eliminację substancji trujących i produktów pośrednich przemiany materii. Ilość kalorii jest mniejsza i organizm trawi każdy posiłek szybciej. Pacjenci mogą jeść i pić dowolne ilości (nawet dodatkowo w nocy). Dieta Gersona jest naturalna, wysoko witaminowa, bogata w płyny, minerały, enzymy i inne substancje bioaktywne, uboga w sód i tłuszcz. Uwaga! Dietę i inne zalecenia kuracji Gersona należy wykonywać pod kontrolą doświadczonego lekarza!

 

Zobacz film na temat terapii doktora Gersona tutaj>>

 

Rak żywi się cukrem!


Uwaga! Książka opisuje naturalne metody leczenia wspomagające walkę z nowotworami. Nie może zastąpić zaleceń lekarza.