VEIN CARE

VEIN CARE

 

Produkt Firmy Calivita

 

VeinCare with hirudinea extract (75 ml)

Krem pielęgnacyjny do nóg

 

 

 

W cenie detalicznej -  102 zł

W cenie klubowej    -  77 zł

 

Najniższa cena w Internecie! Kurier w 24 h u Ciebie.

 

 

Każdego dnia mamy do czynienia z nieprzyjemnymi czynnikami, które negatywnie wpływają na zdrowie naszych nóg. Czy jest ktoś, kto nigdy nie odczuwał pod koniec długiego dnia „ociężałości” nóg, palących, opuchniętych stóp? Vein Care oferuje naturalne rozwiązanie dla tych problemów.vein-care-hirudyna-nogi-pijawki

 

Hirudyna to substancja pochodzenia białkowego, produkowana przez gruczoły ślinowe pijawek. Już trzy tysiące lat temu pijawki były obowiązkowym „wyposażeniem” arsenału uzdrowicieli. Dziś nasze nogi są narażone na dodatkowy wysiłek. Praca w pozycji stojącej przez długie godziny, ciasne buty, nadwaga oraz siedzący tryb życia nadwyrężają ich kondycję. Czy jest ktoś, kto nigdy nie doznał uczucia „ciężkich”, bolących, opuchniętych nóg pod koniec dnia?
Problemu tkwi w układzie krążenia, który dostarcza krew do wszystkich miejsc w organizmie. Z serca, które podtrzymuje krążenie, bogata w tlen krew dociera naczyniami krwionośnymi do tkanek, by następnie do niego powrócić. Ma do pokonania trudną drogę ku górze. Żyły wyposażone są w zastawki, ktore zapobiegają cofaniu się krwi, ale u wielu osób są one z różnych przyczyn nieszczelne. Kiedy krew zaczyna cofać się w naczyniu powrotnym - powstają żylaki. To właśnie ten proces jest odpowiedzialny za wszystkie wymienione wyżej objawy. Lekceważenie problemu żylaków może doprowadzić do znacznie poważniejszych zakłóceń w układzie krążenia.

Leczenie żylaków może przebiegać całkowicie bezboleśnie i z bardzo dobrymi skutkami.

 

Hirudyna – składnik aktywny kremu – działa samodzielnie, zmniejsza uczucie napięcia i ociężałości nóg. Ma także działanie kosmetyczne: suchą i wrażliwą skórę czyni gładką, elastyczną i aksamitną. Produkt zawiera także wyciąg z rośliny Siegesbeckia orientalis, który posiada silne właściwości kojące.


Historia pijawki


Trzy tysiące lat temu w Azji, pijawki były jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego uzdrowiciela. Utrata krwi wskutek jej wysysania przez te organizmy, miała na celu odtruwanie, a składniki dostające się do ciała podczas wpijania się pijawek w ludzką skórę, działały rozkurczowo i posiadały nawet właściwości uspokajające. Starożytni Grecy szczegółowo opisali zalety stosowania pijawek. Pozostały notatki wskazujące na systematyczne ich stosowanie przez Themisona (123 - 43 p.n.e.) oraz później przez Pliniusa (23-79), który z kolei leczył pijawkami hemoroidy. Podobne przekazy na piśmie pochodzą ze świata arabskiego. Podczas Rewolucji Francuskiej pijawki znów zyskały na znaczeniu. Ich zastosowanie Broussais (1772-1838) określił jako istotę leczenia. Później stosowanie tych żywych istot stało się mniej popularne, dzięki odkryciu w wyciągu z pijawki składnika pod nazwą hirudyna (Haycraft 1884, Jacobi 1903).
Hirudyna została wyizolowana w 1955 roku przez prof. Fritza Markwarta, jednak jej produkcja na skale przemysłową nie była w tamtych czasach możliwa, za względu na ograniczona ilość naturalnych źródeł jej pozyskiwania - czyli pijawek.
W wyniku badań inżynierii genetycznej w ostatnich latach, opracowano metodę pozyskiwania hirudyny ze specjalnych bakterii i grzybów, na skale światową. Dzięki temu, zaprzestano nieprzyjemnego dla pacjenta przystawiania pijawek do skóry.
Tradycyjny zabieg stawiania pijawek jest kosztowny a przy tym dość niechigieniczny ze względu na wiele bakterii i chorób krążących we krwi w tym plagi naszych czasów - aids. Jeśli pijawka jest używana kilkakrotnie u wielu osób, może być zagrożeniem i przenosić różne infekcje.
Nie zapominając o leczniczym działaniu hirudyny, człowiek nauczył się odzyskiwać ten cenny składnik, nie narażając pacjentów na nieprzyjemne zabiegi "stawiania " pijawek.
Hirudyna posiada właściwości lecznicze i kosmetyczne. Między innymi uwalnia nogi od uczucia opuchnięcia, a suchą i wrażliwą skórę czyni gładką, elastyczną i jedwabistą. Składnik ten zawarty jest w leczniczym kremie na żylaki - Vain Care.

 

Hirudyna:

 

 • zmniejsza obrzęki;
 • zapobiega krzepnięciu krwi i tworzeniu się żylaków i hemoroidów (żylaki odbytu);
 • znakomicie oddziałuje na już istniejące żylaki nóg oraz na powstałe z nich guzy;
 • redukuje ból i skurcze łydek;
 • przyspiesza wchłanianie krwiaków;
 • ma właściwości rozszerzające naczynia włosowate;
 • uelastycznia skórę;
 • zmniejsza zaczerwienienie skóry i jej bolesność;
 • ogranicza powstawanie niebieskich i sinych plam na skórze nóg;
 • redukuje zmęczenie nóg i poczucie ich ociężałości;
 • jest składnikiem kremu do nóg - VeinCare.

 

Sposób użycia:

smarować nogi kremem 2-3 razy dziennie.

 

Delikatny krem Vein Care znakomicie oddziałuje również na hemoroidy.Pojemność opakowania:

75ml

 

Czy wiesz, że …


Kosmonautom i pilotom samolotów odrzutowych podaje się duże ilości bioflawonoidów dla zabezpieczenia przed pękaniem naczyń krwionośnych?


C Plus, Liquid C - witamina C w płynie, C 300 to preparaty z zawartością witaminy C, owocami dzikiej róży oraz kompleksem bioflawonoidów wytwarzane przy użyciu najnowszej technologii, zawierają witaminę C pochodzącą z naturalnych źródeł.

 

C Plus lub Liquid C - witamina C w płynie lub C 300 uzupełniają pożywienie w witaminę C. Zawierają owoc dzikiej róży oraz kompleks bioflawonoidów zwiększajacych elastyczność naczyń krwionośnych.


Żylaki na nogach:


Na mojej nodze, w stosunkowo młodym wieku, pojawiły się żylaki. Początkowo oznaczały jedynie problem estetyczny, szpeciły moje nogi, ale obecnie mam coraz większe problemy ze staniem. Pracuję w zawodzie fryzjera, mam 40 lat, więc jeszcze sporo zostało do emerytury. Czy można ten problem zlikwidować, czy już na zawsze on pozostanie?

Odpowiedź:

VeinCare to bardzo pomocny preparat w przypadku żylaków kończyn dolnych. Należy dwa razy dziennie cienko posmarować i delikatnie wetrzeć krem w bolące miejsce (w przypadku stanu zapalnego również należy nałożyć cienki warstwę, lecz bez wcierania kremu). Stan naczyń krwionośnych wspaniale poprawiają także nienasycone kwasy tłuszczowe - olej rybny Omega 3 oraz bioflawonoidy zawarte w C Plus, dlatego zalecam ich regularne zażywanie razem ze stosowaniem VeinCare.
dr Edith Varga

 

Opinie naszych klientów:

 

Pani Renatko,
nie pisałem do Pani długo, bo najpierw chciałem się przekonać czy rady, które mi pani dała co do stosowania tych preparatów choć trochę się sprawdzą. Potem aż się bałem, że to tak może chwilowo mi się polepszyło. Teraz jestem pewny, że zmiany są trwałe. Zacznę od początku. Pani Renatko tak jak wtedy pani pisałem w mojej rodzinie zawsze były skłonności do żylaków i opuchniętych nóg. Od pewnego czasu i ja zacząłem mieć takie problemy, na nogach zaczęły pojawiać się tzw. pajączki, zwłaszcza łydki były "ciężkie" opuchnięte. To się nasilało, gdy dłuższy czas siedziałem np. w pracy za biurkiem lub w dłuższej podróży za kólkiem. Dodam, że moja starsza siostra już od dłuższego czasu też ma te same dolegliwości i nasza mama je miała. Zacząłem stosować krem Vein Care ponad pół roku temu, do tego Vein Protex, witaminę C Plus i omega 3. Potem do tego jeszcze Super koenzym Q 10. Kuracja trwała pół roku, ale teraz po prostu jest tak świetnie, że czuję jak bym miał inne nogi, jest inne krążenie, nogi nie bolą, nawet po długim siedzeniu czy staniu, zaczatki żylaków (bo wydaje mi się że te pajączki to było to) po prostu znikają. Naprawdę warto było i dziękuję pani za te rady. Poczytałem też o znaczeniu naturalnej witaminy C chociaż przyznaję, że początkowo mi się nie bardzo chciało ani czytać ani w to wierzyć, przecież lekarze mówią, że witamina C to na przeziębienie. Ale to co pani pisze o kosmonautach mnie przekonało.Dziękuję:) Leszek B. nazwisko i adres do wiadomości pani. Pozdrawiam.

 

Zapalenie żył, żylaki>>

 

 

Vein Care (75 ml)

 

 

 

Varicose vein cream

 

 

Vein Care is a preparation with hirudin content, which can provide a natural solution to your problems with heavy legs. Produced in the body of leeches, hirudin frees legs from the tense, heavy (swollen) sensation. In addition, it  also has a cosmetic effect, as it makes  dry and sensitive skin smooth, flexible and silky. The preparation also contains the extract of the herb called Siegesbeckia orientalis (St. Paul's Wort), which can effectively soothe the skin and reduce skin redness.

 

 

 

To Whom?


 • In order to supplement the complex treatment of varicose veins and  prevent the development of varicose veins,
 • those who spend a long time standing or sitting while they perform their work and this strains their legs,
 • those who often wear tight and uncomfortable shoes,
 • those who are overweight or whose lifestyle is poor in physical activity and this affects their legs.

 

 

 

Did you know?

 

that leeches constituted an essential part of healers’ equipment in Asia as early as 3000 years ago?

 

 

 

Retail price 17.96 €

Club price 13.50 €

 

Product Code CC0003