Bez tlenu nie ma życia - tlen stabilizowany dotleni Twój organizm!

Bez tlenu nie ma życia - tlen stabilizowany dotleni Twój organizm!Jak istotny jest tlen dla naszego życia doświadcza każdy, kto choćby na moment z jakiegoś powodu przestaje oddychać. Człowiek jest w stanie przetrwać:  bez jedzenia - nawet miesiąc, bez uzupełniania płynów - kilka dni, nie oddychając (bez nieodwracalnego uszkodzenia mózgu) - zaledwie 3 minuty (!!!)

 

Pierwiastek ten pełni niezwykle doniosłą rolę. Optymalna ilość tlenu jest warunkiem życia. Jeżeli komórki otrzymują go zbyt mało, mówimy o zjawisku niedotlenienia. W każdej minucie do komórek musi dotrzeć życiodajny tlenu. Jest on niezbędny  by wszelkie procesy zachodziły bez zaburzeń. Żeby komórki otrzymały właściwą porcję tlenu, nie wystarczy jednak oddychać. Konieczne jest przetransportowanie go do komórek i zamiana na energię biologiczną. Kiedy krew przenosi zbyt mało tlenu, komórka próbuje wytworzyć energię inną metodą czyli przechodząc na metabolizm beztlenowy. W jego wyniku powstaje wiele groźnych dla organizmu człowieka produktów przemiany materii, które mogą poważnie uszkadzać komórki. Niedobór tlenu to jeden z najważniejszych czynników chorobotwórczych.

 

"Nie znam choroby, u podstaw której nie leżałoby niedotlenienie
komórek"
-  głosi znany biochemik Otto Wartburg, laureat Nagrody Nobla.Dr Otto Wartburg już w 1931 roku przeprowadzał swoje doświadczenia na kilkudziesięciu różnych zwierzętach. Pozbawiał zwierzęta właściwej ilości tlenu. W sytuacji zbyt małej  podaży tlenu komórka zwraca się po inne źródło energii, by podtrzymać funkcje niezbędne do życia. Najczęściej w takim przypadku, komórki rozkładają glukozę w procesie beztlenowej fermentacji. Komórki zaczęły czerpać tlen z fermentacji cukru. W wyniku tego zjawiska powstał dodatkowo kwas mlekowy zakwaszający organizm. W efekcie powstały niepożądane związki chemiczne i ten sposób został zaburzony metabolizm komórkowy. W tym czasie oraz w okresie powrotu do stanu zdrowia, cała grupa osłabionych komórek traci swoją naturalną zdolność do samoobrony. Takie komórki pozostają bezbronne wobec wirusów, grzybów, bakterii i innych czynników chorobotwórczych. Nadmiar kwasu mlekowego u doświadczalnych zwierząt spowodował dodatkowe trudności z powrotem do przyswajania tlenu z atmosfery i w efekcie powodował wynaturzenie się komórek oraz ich przetwarzanie się w komórki rakowe.

W wyniku uprzemysłowienia oraz zanieczyszczenia środowiska, systematycznie zmniejsza się w powietrzu stężenia tlenu. Jeszcze 100 lat temu notowano 22% tlenu w Powietrzu, a dziś zaledwie 12-15%. Twoje płuca są w maksymalny sposób obciążone zanieczyszczonym powietrzem. Podobnie jest z zanieczyszczona i przetworzona żywnością, która zakwaszając organizm, również zwiększa jego zapotrzebowanie organizmu na tlen.


„Dajcie mi możliwość dostarczenia do organizmu wystarczającej ilości tlenu,  a ja wzniecę w nim ogień” – mówił  ojciec medycyny  Hipokrates.


Współczesna nauka pozwoliła na spełnienie marzeń Hipokratesa  - firma CaliVita opracowała OXYMAX -  suplement zawierający biologiczny tlen w koncentracie.
Dla porównania w wodzie z kranu zawartość tlenu wynosi 5-7 cząsteczek, a w przypadku wody źródlanej 10-12 cząsteczek na 1 milion części wody. OXYMAX zawiera 1000 razy  więcej tlenu niż w wodzie bo 12000 cząsteczek tlenu na 1 milion części wody. Stąd też tlen stabilizowany o ujemnych jonach tlenu - bardzo pozytywnych dla zdrowia, jest mistrzem w dotlenianiu organizmu. Rozprowadzany jest w organizmie poprzez krew ale również poprzez osocze i płyny obwodowe, dzięki czemu bardzo szybko dociera do wszystkich miejsc w organizmie, nawet tam, gdzie wystąpiły zatory i nie dociera  krew.

 

OXYMAX ma bardzo wiele zastosowań,  m.in. w przebiegu chorób sercowo-naczyniowych (np. zawał serca, dusznica bolesna, miażdżyca )- wpiera organizm umożliwiając  dodatkowe dotlenienie organizmu, w cukrzycy, u osób pracujących umysłowo może uzupełniać zwiększone  zapotrzebowanie mózgu w tlen przez, co podnosi zdolność myślenia i kojarzenia, korzystnie wpływa na przemianę materii, u sportowców pozytywnie wpływa na minimalizowanie zakwaszenia, wpływa na tlenową aktywność fizyczną, przywraca energię i znacząco wpływa na poprawę  wydolności sportowców.
Dzięki właściwościom odtruwającym i oczyszczającym pomocny jest w gojeniu się trudnych do leczenia ran, szczególnie tych po oparzeniu, wspiera eliminowanie bakterierii beztlenowych, takie jak Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella, Coli itp. dla których jest substancją toksyczną.


Każda osoba może  nosić to niewielkie (60 ml) opakowanie, które stosowane  3 x dziennie po 20 kropli wystarcza na 40 dni kuracji. Kuracja ta jest znacznie tańsza od tradycyjnego zabiegu w kawiarence tlenowej, a jej dzienny koszt nie przekracza 5 PLN (przy stosowaniu  3 x dziennie po 20 kropli dziennie).


Dotlenienie kory mózgowej intensywnie poprawia koncentrację i pamięć, a zatem jest wskazany dla osób uczących się i przygotowujących do egzaminu.

 

Dostarczenie tlenu do krwioobiegu znacznie ułatwia pracę choremu sercu, tak więc osoby z chorobą wieńcową, w stanach przed- i po- zawałowych koniecznie powinny dostarczać tlen w większych ilościach.

 

Osobom z problemami układu oddechowego, m. in.: astmatycy, alergicy i innym jest zalecany.

 

Tlen jest najlepszym kosmetykiem świata, stosowanym zewnętrznie i wewnętrznie do organizmu. Wspiera walkę z trądzikiem czy oparzeniami skóry.


Sposób użycia: 2-3 razy dziennie po 20 kropelek OxyMax rozpuścić w 1 szklance wody, kolejność musi być następująca: wlej do pustej szklanki OxyMax i dopiero wówczas nalej wody czystej niegazowanej.

 

"Niskie stężenie i ciśnienie tlenu w żywej komórce zapowiada powstawanie chorób infekcyjnych oraz raka"

dr Otto Wartburg


"Zajmuję się medycyną niekonwencjonalną.
Moja dziedzina to alergia i leczenie oparte o naukę o prawidłowym żywieniu.


Dzięki klasycznemu badaniu ogólnego stanu zdrowia oraz aparaturze biorezonansowej, jestem w stanie wykryć błędne składniki procesów chemicznych organizmu i otrzymać całościowy obraz na temat stanu zdrowia pacjenta. Chociaż ocena grzybicy jelit podzieliła zarówno lekarzy, jak i osoby zajmujące się alternatywnymi metodami leczenia, osobiście stwierdziłam, że w przypadku 60-70% moich pacjentów ilość obecnych w jelitach grzybów jest zbyt wysoka. Prowadzi to nie tylko do różnych dolegliwości w obrębie przewodu pokarmowego, lecz może być również przyczyną takich chorób, jak np. egzema, łuszczyca, bóle głowy, migrena, przewlekłe zmęczenie, bóle stawów, zaburzenia hormonalne.
U 30% pacjentów można wykazać także obecność pasożytów jelit.
Równie częsta jest zwiększona ilość wirusów i innych mikroorganizmów anaerobowych, które dobrze czują się w otoczeniu ubogim w tlen.


Najciekawszą stroną mojej pracy jest możliwość mierzenia zawartości tlenu molekularnego w jelitach.
W każdym przypadku, gdy poziom tlenu molekularnego w jelitach jest zbyt niski, można równocześnie wykazać obecność grzybów, pasożytów, wirusów i innych mikroorganizmów. Kiedy moim pacjentom zaleciłem zażywanie tlenu stabilizowanego, wtedy ilość tlenu molekularnego w ich jelitach znacznie się podwyższyła. Poziom wzrostu był znaczący już po 4-8 tygodniach.
Co ciekawe, w jelitach wzrostowi uległ nie tylko poziom tlenu, ale również ilość witamin i składników mineralnych. Dowodzi to, że dzięki tlenowi stabilizowanemu, organizm potrafi przyswoić odpowiednie ilości składników niezbędnych dla życia nawet z ubogiego menu. W mojej pracy najważniejsze jest, by moi pacjenci jak najszybciej powrócili do zdrowia. Wszystkim proponuję, by dla długotrwałego zachowania zdrowia, zaczęli regularnie, codziennie zażywać tlen stabilizowany." dr Lin Clark CALINews nr 11, Wrzesień 2003Katalog i ceny wszystkich produktów>>

 

Nie jesteś klubowiczem? Kup w sklepie>>

 

Chcesz zostać klubowiczem i korzystać z przywilejów>>

 

Jesteś klubowiczem, zestawy promocyjne Calivita>>

 

Skorzystaj z promocji Vitanatural>>

 


Zadaj pytanie>>