Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.2 Niedotlenienie

Czy chcesz pożegnać się z migreną?

cz. 2

 

Jedną z przyczyn migren, silnych bólów głowy jest niedotlenienie komórek mózgowych.

 

Dotlenienie – znaczenie żelaza.


Jedną z przyczyn bólów głowy może być niski poziom żelaza we krwi, zwłaszcza u kobiet i młodych dziewcząt podczas menstruacji. Występują wówczas bóle głowy, które kobiety nazywają comiesięcznymi lub menstruacyjnymi, gdyż zdarzają regularnie co miesiąc.


Z powodu niedotlenienia mózgu mogą zdarzać się silne napady bólów głowy.


Dlaczego tak się dzieje?

 

Kiedy zbyt mało tlenu dociera do komórek, zaczynają one szukać innych źródeł energii, by móc podtrzymać funkcje niezbędne dla życia. Zwykle w takiej sytuacji komórki zaczynają rozkładać glukozę w procesie beztlenowej glikolizy, która może zaburzyć metabolizm komórkowy. W stosunkowo krótkim czasie powstaje szereg słabych, nieprawidłowych komórek, które straciły swoją zdolność obronną, adaptacyjną. Takie komórki stają się bezbronne wobec ataków wirusów, grzybów, bakterii i innych zarazków chorobotwórczych. Względny niedobór tlenu może być przyczyną takich objawów, jak: ból głowy, zmęczenie, problemy z oddychaniem, alergia. W takim przypadku jedyną skuteczną metodą złagodzenia tych dolegliwości będzie zwiększenie poboru tlenu.

 

„Niezbędne jak powietrze” – to określenie doskonale pasuje do żelaza. Bez tego pierwiastka nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować, ponieważ komórki umierałyby z powodu braku tlenu, a jak wiesz – źle odżywione i niedotlenione komórki szybciej się starzeją i umierają.

 

Większość zapaCzerwone krwinkisów żelaza zmagazynowana jest w hemoglobinie – barwniku czerwonych krwinek. Gdy stężenie żelaza jest zbyt małe, układ krwiotwórczy nie wytwarza dostatecznie dużo tych krwinek lub mają one za mało hemoglobiny. Większa część żelaza organizm zużywa jako „paliwo” , by mógł prawidłowo funkcjonować system odpornościowy, resztę trzyma w zapasie. Na 20miliardów czerwonych ciałek krwi w organizmie, żelaza jest tylko 3,0-4,5 grama. Jego znaczenie trudno jest jednak przecenić. Jest niezbędnym mikroelementem człowieka. Wchodzi w skład enzymów i czerwonych ciałek - hemoglobiny, której jest najważniejszym składnikiem, ponieważ przenosi tlen z płuc do krwinek.


U kobiet zapas ten jest niewielki – magazynujemy jedynie około 3 gramy żelaza. Tymczasem z powodu menstruacji, co miesiąc tracimy około 1,3 - 4 mg żelaza dziennie. W każdy cyklu kobiety tracą około 30 mg żelaza i strata ta powinna być szybko uzupełniona, np. poprzez stosowanie Iron Plus (chelatowane żelazo) 1 kaps. dziennie, Power Mins (chelatowane minerały) 1 tabl. dziennie. Dlatego też kobiety są bardziej skłonne do anemii, niedokrwistości.


Na niedobory żelaza podatne są szczególnie dziewczynki w okresie dojrzewania - zwykle mają w tym czasie obfite miesiączki , zdarza się też, że przeprowadzają radykalne kuracje odchudzające. Warto podawać im profilaktycznie podczas rozwoju Full Spectrum 1 tabl. dziennie.
Panie potrzebują więcej żelaza także podczas ciąży i w czasie karmienia piersią. Znaczny deficyt tego mikroelementu u kobiet ciężarnych powoduje zarówno niedotlenienia tkanek ciężarnej, jak i płodu. Konsekwencją może być przedwczesna kurczliwość macicy, silne krwawienia poporodowe i urodzenie dzieci w nienajlepszym stanie klinicznym.
Podczas ciąży i jeszcze przez 3 miesiące po urodzeniu dziecka, potrzebne jest uzupełnienie żelaza w dawce dziennie 30-60mg ( w pożywieniu wchłoniętych zostanie zaledwie 2-3 miligramy żelaza). Do tego celu służy  naturalny produkt NEW LIFE (multiwitamina, chelatowane minerały) , który stosujemy już przed zajściem w ciążę po 1 tabl. dziennie.

 

W Stanach Zjednoczonych około 10-20% populacji cierpi na niedokrwistość wywołaną nieracjonalnym odżywianiem. Szacuje się, że w Europie problem dotyczy około 20% ludności, a w Polsce objawy niedokrwistości wywołanej niedoborem żelaza stwierdzono u około 40% kobiet w wieku rozrodczym.

 

Hemoglobina


Hemoglobina to "oddechowy" barwnik krwi zawarty wewnątrz krwinek czerwonych (erytrocytów) przenoszący tlen. Hemoglobina jest białkiem złożonym z grupy prostetycznej zwanej hemem, pochodnej porfiryny złączonej z atomem dwuwartościowego żelaza i białka prostego - globiny.

 

Na cząsteczkę hemoglobiny przypadają cztery hemy. Każda z nich może przyłączyć cząsteczkę tlenu i cztery globiny. Transport tlenu odbywa się bez zmiany stopnia utlenienia atomu żelaza. W kapilarach płuc hemoglobina po połączeniu się z tlenem przybiera postać oxyhemoglobiny (krew utlenowana, tętnicza), która następnie krążąc po całym organizmie roznosi tlen do wszystkich tkanek. Tam następuje odłączenie tlenu i przyłączenie dwutlenku węgla, który tworzy z białkami hemoglobiny karbaminiany (krew odtlenowana, żylna) i w końcu zostaje przetransportowany do płuc i wydalony, a jego miejsce zajmuje tlen.

 

Więcej szczegółów na temat najlepiej wchłanianej formy chelatowanego żelaza Iron Plus

 

Dotlenienie – znaczenie miłorzębu japońskiego


Bardzo dużą rolę w dotlenianiu komórek, również mózgowych odgrywa miłorząb japoński. Miłorząb japoński to długowieczna roślina, którą można uznać za „wiecznie żyjącą skamieniałość”. Współczesna nauka potwierdziła szerokie spektrum właściwości zdrowotnych miłorzębu japońskiego.
Miłorząb japoński jest więc szczególną rośliną. Posiada silne działanie antyoksydacyjne. Zawarte w niej flawonoidy wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, a szczególnie krążenie mózgowe, właściwy obieg krwi dostarcza komórkom tlen i składniki odżywcze, wspomagając w ten sposób fizyczno-umysłową świeżość.
Nazywany jest eliksirem młodości. Pozwala dłużej zachować zdrowie, sprawność umysłową i fizyczną. Stosuje się go zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia umysłowego i fizycznego organizmu.

 

Miłorząb japoński zawierają preparaty:

 

Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Ginkgo XC, Senior Formula

 

Protect 4 Life ma swoje stałe miejsce w mojej torebce. Zawsze też mam w niej Sublinqual Co Q 10.

Już wielokrotnie, zwłaszcza podczas upałów pomogły mnie lub innym osobom.

 

Badania krwi i analiza wyników>>


ZALECANA SUPELEMENTACJA POMOCNA W BÓLU GŁOWY – MIGRENIE>>

 

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.1 tutaj>>

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.3 tutaj>>

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.4 tutaj>>

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak, po wielu latach nieskutecznego „leczenia” środkami farmakologicznymi ciężkich napadów migreny, pożegnałam się z nią, stosując preparaty CaliVita – skontaktuj się ze mną, opowiem Ci o tym! Kontakt ze mną>>

 

 

Chcesz mieć dostęp do produktów 30% tańszych niż cena detaliczna - zapisz się do Klubu Zdrowia, bez dodatkowych opłat i zobowiązań, wypełniając

formularz zapisu>>


Zapisując się na tym formularzu będziesz miał/a  możliwość konsultacji drogą e-mailową lub telefoniczną.

Zobacz jakie przywileje mają klubowicze CaliVita - te same korzyści dla Ciebie>>


Dalej>>

 

Treści umieszczane w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest naszym celem udzielanie medycznych porad i zalecanie środków.