Profesor dr David Servan-Schreiber neuropsychiatra, profesor psychiatrii klinicznej w Szkole Medycznej University of Pittsburgh, wykładowca Akademii Medycznej w Lyonie. Jego pasją było zajmowanie się terapią osób cierpiących na nowotwory i inne ciężkie choroby.
Mając 31 lat, prowadząc badania naukowe nad funkcjami mózgu, dowiedział się, że ma raka mózgu. Przeżył dwie operacje oraz nawrót choroby. Stworzył nową koncepcję walki z nowotworami, opartą na stymulacji (przy pomocy odpowiednio dobranych diet i stylu życia) naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.
Jako zwolennik niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzucał sposobów tradycyjnych, jeśli zachodziła taka potrzeba, łączył je.
Jego książka "Antyrak. Nowy styl życia" stała się światowym fenomenem wydawniczym. Wydana w 2007 roku przetłumaczona została na 32 języki.
Książka Dr. Davida Servan - Schreibera to opowieść na temat stylu życia i naturalnych metod walki z rakiem i ryzykiem nowotworów.
„Nie zanudzajcie nas dietą!"
"Bardzo niepokojący jest fakt, że w akademiach medycznych prawie w ogóle nie poświęca się uwagi diecie. W większości uczelni pojęcia z zakresu żywienia rozsiane są po innych dyscyplinach, takich jak biochemia i epidemiologia. Moja wiedza na ten temat przed podróżą do Tybetu była znacznie niniejsza niż wiedza przeciętnego czytelnika „Cosmopolitan". Z niewielką przesadą w taki oto sposób można streścić to, czego mnie nauczono:
- Pożywienie składa się z węglowodanów, lipidów, białek, witamin i minerałów.
- Ludzie cierpiący na otyłość powinni spożywać mniej kalorii.
- Chorzy na cukrzycę musząjeść mniej tłuszczu, nadciśnieniowcy mniej
soli, a ci, którzy cierpią na choroby sercowe - mniej cholesterolu.
Moja ignorancja w dziedzinie żywienia długo kazała mi traktować pogardliwie leczniczą rolę pokarmów."
Prof. David Servan-Schreiber
Rak spoczywa uśpiony w każdym z nas
Nasze ciała produkują wadliwe komórki, jak wszystkie inne żywe organizmy. Tak powstają guzy. Nasze ciała zostały jednak wyposażone przez Boga (inni uważają że przez naturę) w mechanizmy, które wykrywają takie komórki i kontrolują ich rozwój. W świecie tzw. zachodnim, na raka umiera jedna osoba na cztery, ale trzy na cztery nie. Ich mechanizmy obronne spełniają swoje zadanie i osoby te umierają z innych przyczyn.
Rak jest coraz bardziej rozpowszechniony na Zachodzie; wzrost liczby zachorowań obserwuje się od lat czterdziestych ubiegłego wieku.
W ciągu minionych pięćdziesięciu lat trzy zasadnicze czynniki w sposób drastyczny zmieniły nasze środowisko naturalne:
- W naszej diecie zwiększyła się ilość oczyszczonego cukru.
- Nastąpiły zmiany w uprawie roślin i hodowli zwierząt, które spowodowały zmiany w składzie chemicznym spożywanej przez nas żywności.
- Stykamy się z ogromną liczbą produktów chemicznych, które nie istniały przed 1940 rokiem.
Walka z rakiem zaczyna się w kuchni!
Prof. David Servan-Schreiber
Polinesian Noni - liofilizowany sok z całych owoców noni
Terapia doktora Gersona - lekarstwo na raka i inne choroby przewlekłe
Profesor David Servan-Schreiber zmarł w 2011 roku, 20 lat po postawieniu diagnozy i wykryciu w jego mózgu złośliwej postaci nowotworu. Założył rodzinę, urodził mu się syn. Pytanie - przegrał czy wygrał walkę? Dla mnie odpowiedź, biorąc pod uwage zarówno początkowe rokowania, jak i jego późniejsze dokonania, jest jednoznaczna!
Uwaga! Książka opisuje naturalne metody leczenia wspomagające walkę z nowotworami i stanowiące uzupełnienie metod tradycyjnych (chirurgii, chemioterapii i radioterapii). W żadnym wypadku nie może zastąpić zaleceń lekarza.
Rak jest coraz bardziej rozpowszechniony na Zachodzie; wzrost liczby zachorowań obserwuje się od lat czterdziestych ubiegłego wieku. Musimy zatem przyjrzeć się zmianom, które zaszły w krajach zachodnich po drugiej wojnie światowej.
W ciągu minionych pięćdziesięciu lat trzy zasadnicze czynniki w sposób drastyczny zmieniły nasze środowisko naturalne:
1. W naszej diecie zwiększyła się ilość oczyszczonego cukru.
2. Nastąpiły zmiany w uprawie roślin i hodowli zwierząt, które
spowodowały zmiany w składzie chemicznym spożywanej przez nas żywności.
3. Stykamy się z ogromną liczbą produktów chemicznych, które nie istniały przed 1940 rokiem.
Nie są to zmiany bagatelne. Mamy wszelkie powody uważać, że właśnie te trzy zjawiska odgrywają czołową rolę w rozpowszechnieniu się raka. By chronić się przed chorobą, powinniśmy je najpierw zrozumieć.