Menopauza - nie bój się zmian!

Menopauza - nie bój się zmian!

 

18 października - Światowy Dzień MenopauzymenopauzaMenopauza to czas ważnych zmian w organizmie kobiet. Związana jest ze zmniejszeniem się aktywności hormonalnej jajników, co ma miejsce w przedziale wiekowym od 45 do 55 roku życia. Szacuje się, że na okres menopauzy przypada 1/3 życia kobiety. W Polsce ponad 30% wszystkich kobiet znajduje się w okresie menopauzalnym.

 

Spadek i gwałtowne wahania stężenia hormonów płciowych podczas menopauzy doprowadzają przede wszystkim do wyłączenia funkcji żeńskiego układu rozrodczego, ale również wpływają one na autonomiczny układ nerwowy i układ kostno-stawowy. Hormony kontrolują także zachodzące w organizmie procesy przemiany metabolicznej i bezpośrednio wpływają na ogólne samopoczucie. Pomimo podobnych przemian fizjologicznych zachodzących w organizmie kobiet w okresie menopauzy, to jednak jej przebieg jest indywidualnie zróżnicowany.

 

Typowe objawy okresu menopauzy:


- Napadowe pocenie się i uderzenia gorąca. Skarży się na nie 80% kobiet. Na ogół utrzymują

się przez ok. 1-2 lata, a u niektórych kobiet mogą występować nawet dłużej niż 5 lat;

- Częste zmiany nastrojów, skłonność do depresji, rozdrażnienie, niepokój, osłabienie

pamięci;

- Uczucie kołatania serca, dysfunkcje seksualne;

- Zmiany zanikowe błony śluzowej (np. suchość spojówek, jamy ustnej) i tkanki mięśniowej;

- Zwiększenie łamliwości kości i podatność na złamania (osteoporoza);

- Nadciśnienie tętnicze;

- Zaburzenia metabolizmu węglowodanów i tłuszczów;

- Zmniejszenie tempa przemiany materii, a z tym związana otyłość.

Okres przemian zachodzących w organizmie kobiety wymaga zaakceptowania i zastosowania odpowiedniego postępowania. Należy zadbać o odpowiednią i zróżnicowaną dietę, kontrolować na bieżąco stan swojego zdrowia, jak również zwiększyć aktywność fizyczną, np. spacerować, chodzić na basen, jeździć na rowerze, gimnastykować się. Wpłynie ona korzystnie nie tylko na poprawę samopoczucia, ale także na stan układu kostnego i przemianę materii. Ważnym elementem będzie uzupełnienie diety w składniki aktywne znajdujące się w suplementach diety, które w naturalny sposób wpływają na prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych. Menopausal Formula to produkt CaliVita®, którego kompozycja została stworzona z myślą dla kobiet w okresie szczególnych zmian.

 

Nie rezygnuj ze swojej kobiecości ! Odpowiedni zestaw substancji odżywczych pomoże Ci pozostać sobą i w pełni korzystać z przyjemności życia w okresie menopauzy.

 

Oprócz składników roślinnych takich jak:

 

  • Pluskwica groniasta – łagodzi dolegliwości okołomenopauzalne, wywiera korzystny wpływ na metabolizm kości;
  • Dzięgiel chiński – wzmacnia mięśnie macicy;
  • Drapacz lekarski – łagodzi objawy spowodowane niedoborem hormonów płciowych;
  • Niepokalanek mnisi – łagodzi objawy menopauzalne;
  • Skrzyp polny – korzystnie wpływa na kości i wspomaga wydalanie wody z organizmu;
  • Żeń-szeń syberyjski – pobudza sprawność umysłową i fizyczną;
  • Korzeń lukrecji – wspomaga odporność organizmu i funkcje wątroby;

 

produkt jest także źródłem wielu cennych witamin (np. witamin z grupy B, witaminy: A, D, C, E) i składników mineralnych (np. wapnia, potasu, cynku, miedzi, manganu, jodu), które wspomagają funkcje organizmu w okresie menopauzy.

 

Menopauza to nie koniec świata, to początek kolejnej fazy w jaką wkracza organizm. W wieku średnim kobiety mają już zazwyczaj dorosłe dzieci, ustabilizowaną sytuację zawodową i materialną, itd. Teraz właśnie istnieje szansa, aby zadbać o własne potrzeby, rozwijać zainteresowania, realizować wcześniej nierealne plany i pragnienia... To będzie piękny czas, który dzięki dbaniu o zdrowie można wykorzystać jeszcze lepiej i ciekawiej, niż dotychczas.

 

Witamina E - zestaw tokoferoli>>

 

Czy chcesz pożegnać się z migreną?>>

 

Za i przeciw terapii hormonalnej

Źródło: Nigel Hawkes, „The Times”

 

Jak pokazują badania, hormonalna terapia zastępcza (HTZ) zwiększa ryzyko raka nawet wtedy, gdy kobieta zaprzestanie jej stosowania. Trzy lata po zakończeniu leczenia ryzyko raka piersi pozostaje wyższe o 27 procent, a ryzyko nowotworu innego typu - o 24 procent.

Odkrycia opublikowane w "Journal of the American Medical Association" wskazują, że zagrożenie rakiem utrzymuje się, podczas gdy inne ryzyka, na które narażone są kobiety przyjmujące hormony - jak nadmierna krzepliwość krwi czy udary - powracają do normy. czytaj więcej>>

 

Najważniejsze substancje aktywne wpływające na strukturę kości. Źródła wapnia, magnezu, witaminy D w diecie>>

 

Chcesz mieć dostęp do produktów 30% tańszych niż cena detaliczna - zapisz się do Klubu Zdrowia, bez dodatkowych opłat i zobowiązań, wypełniając

formularz zapisu>>


Zapisując się na tym formularzu będziesz miał/a  możliwość konsultacji drogą e-mailową lub telefoniczną.

Zobacz jakie przywileje mają klubowicze CaliVita - te same korzyści dla Ciebie>>


CENNIK>>