LIQUID CHLOROPHYLL - CHLOROFIL

LIQUID

CHLOROPHYLL

(CHLOROFIL)


Produkt Firmy CaliVita

 

 

 


W cenie detalicznej - 160 PLN

W cenie klubowej    - 120 PLN

 


Zielone wnętrze, czyste wnętrze – razem z Liquid Chlorophyll

Właściwy proces usuwania szkodliwych substancji – czyli detoksykacja – jest niezbędny dla zachowania zdrowia. Doskonale pomoże nam w tym chlorofil roślin.

W jaki sposób możemy zapewnić łatwą i dobrą detoksykację naszego organizmu? Dzięki chlorofilinie zawartej w preparacie Liquid Chlorophyll. Produkt ten zawiera chlorofilinę sodowo-miedziową uzyskiwaną z lucerny, która stanowi skoncentrowane źródło chlorofilu a i b.

Czym jest chlorofil? To zielony fotosyntetyczny barwnik występujący w większości roślin, algach i sinicach. Chlorofil często jest określany mianem „słonecznego barwnika”, ponieważ absorbuje energię słoneczną. Znajduje się on w chloroplastach – charakterystycznych organellach komórek roślinnych.

Chlorofilina zawarta w preparacie Liquid Chlorophyll posiada silne właściwości alkalizujące układ trawienny, pomaga usunąć nieprzyjemny zapach, wyeliminować nieświeży oddech, przynieść ulgę bolącemu gardłu, regulować funkcjonowanie układu krążenia, korzystny w niestrawności, zmęczeniu. Posiada dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, korzystnie działa na system odpornościowy. Spośród zalet chlorofiliny można wymienić jeszcze wiele innych korzyści w: gojeniu  ran,  wrzodach żołądkowych oraz  regularnym wypróżnianiu się.


Chlorofil działa wzmacniająco i przyspiesza przemianę materii, a ponadto łącznie z żelazem  korzystny w anemii. Doraźnie dobry efekt w zapobieganiu niedoborowi wit. B12 przynosi chlorofil stosowany jako preparat, który niszczy bakterie gnilne i pomaga w regeneracji flory bakteryjnej wytwarzającej witaminę B12 w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu neutralizuje przykre zapachy stolca, moczu,  a także potu ciała i  z ust.


Chlorofiliny odgrywają ważną rolę w detoksykacji organizmu.

 

Mogą być także stosowane jako „wewnętrzne dezodoranty”. Opisy kilku przypadków, które zostały opublikowane wskazują, że doustne przyjmowanie chlorofiliny zmniejszyło subiektywne oceny woni moczu i kału u osób nie kontrolujących czynności fizjologicznych.  Zdolność wiązania przez chlorofil lub chlorofilinę potencjalnych karcinogenów, np. węglowodorów aromatycznych występujących w dymie papierosowym, niektórych aminokwasów heterocyklicznych znajdujących się w gotowanym mięsie, a także  aflatoksyny-B1, zmniejsza ich absorpcję z przewodu pokarmowego oraz redukuje kumulację w tkankach. Chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych, znanych w świecie medycyny antyoksydantów.

 

Chlorofil, zawarty w liściach roślin, a szczególnie lucerny oraz skumulowany w wodnych roślinach - w algach, ma zdolność pochłaniania energii słonecznej i magazynowania jej głównie w postaci glukozy. Jest to jedyny przypadek w przyrodzie, tylko chlorofil przetwarza dostarczoną energię w coś pozytywnego.

Glukoza jest cukrem prostym wchodzącym również w skład bardziej złożonych węglowodanów. Stanowi główne paliwo, z którego czerpią energię żywe organizmy. Światło słoneczne jest siłą, która odżywia i daje energię naszym ciałom oraz tworzy środowisko niezbędne dla naszej egzystencji.


Lucerna siewna jest jednym z najlepszych źródeł białka, chlorofilu, karotenu, witaminy A (retinol), D (kalcyferol), E (tokoferole), B6 (pirydoksyna), K (filochinony) i kilku enzymów trawiennych. Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu, który zapewnia dobrą absorpcję składników mineralnych, lucerna jest dobrym źródłem wapnia, magnezu, fosforu, żelaza potasu i pierwiastków śladowych.
Badania sugerują, że może ona w wątrobie oraz jelicie cienkim unieczynniać chemiczne kancerogeny pokarmowe. Pomaga usunąć toksyny i neutralizować kwasy. Bogata w chlorofil i składniki odżywcze, alkalizuje i odtruwa organizm, zwłaszcza wątrobę.ZASTOSOWANIE:


- gasi pragnienie, ma delikatny, świeży smak - rozcieńczony z wodą, jako napój;

- procesy trawienne
- oczyszczanie organizmu

- odchudzanie - hamuje apetyt, zmniejsza łaknienie!
- aktywizuje enzymy oraz białe ciałka krwi
- w anemi, wspomaga procesy syntezy hemoglobiny
- wzmacnia po przebytych chorobach
- pomocny w bólach gardła, zwalcza nieświeży zapach z ust
- działa lekko żółciopędnie
- w gojeniu  ran


STOSOWANY NA BĄBLE PO UKĄSZENIACH PRZEZ OWADY, ŁAGODZI DOLEGLIWOŚCI. MOCZENIE OTARTYCH STÓP W ROZTWORZE WODNYM CHLOROFILU POMAGA SZYBKO POZBYĆ SIĘ PĘCHERZY I OBRZĘKÓW.

Dawkowanie:


1 łyżeczka (5 ml) dziennie do szklanki wody lub według wskazań.


Zewnętrznie - do płukania gardła, jamy ustnej, moczenia otartych stóp - rozcieńczony z wodą.


Produkt zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Ze względu na właściwości odtruwające chlorofiliny, nie stosuje się jej w okresie ciąży i karmienia piersią.


Zawartość:
473 ml

SKŁAD:
Chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej)
Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym.

 

Chlorofilina przyjmowana doustnie, może spowodować zielone zabarwienie moczu lub kału, a także żółte lub czarne przebarwienie języka.

 

Chlorofil może chronić przed rakiem


"Zawarty w zielonych częściach roślin chlorofil oraz jego pochodna - chlorofilina zmniejszają ryzyko pojawienia się nowotworów - informuje pismo "Food and Chemical Toxicology".

Badania nad ochronnym działaniem chlorofilu przeprowadzili naukowcy z Oregon State University. Tak jak przypuszczano, ten zawarty w zielonych roślinach związek zapewnia ochronę przed substancjami rakotwórczymi występującymi zwykle w środowisku.

Pod wpływem stosowania chlorofilu liczba guzów wątroby spadła o 29 do 64%, natomiast nowotworów żołądka - o 24-45%. Mechanizm działania jest prosty - chlorofil wiąże się ze szkodliwymi substancjami, co ułatwia ich wydalenie. Jednak przy bardzo wysokich poziomach czynników rakotwórczych ze środowiska, zależności takich nie stwierdzono.

Znaczenie amerykańskich badań okazało się większe niż przypuszczano."

źródło: PAP

 

SUPLEMENT DIETY

 

Jesteś zainteresowany zakupem suplementów z rabatem tutaj>>

 

 

Kontakt ze mną tutaj>>

 

 

Uwaga!  Strona ma charakter informacyjno-szkoleniowy i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita®Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej.  CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.