LIQUID CHLOROPHYLL - CHLOROFIL

LIQUID

CHLOROPHYLL

(CHLOROFIL)


Produkt Firmy CaliVita

 

 

 


W cenie detalicznej - 169 PLN

W cenie klubowej    - 127 PLN

 


Zielone wnętrze, czyste wnętrze – razem z Liquid Chlorophyll

Właściwy proces usuwania szkodliwych substancji – czyli detoksykacja – jest niezbędny dla zachowania zdrowia. Doskonale pomoże nam w tym chlorofil roślin.

W jaki sposób możemy zapewnić łatwą i dobrą detoksykację naszego organizmu? Dzięki chlorofilinie zawartej w preparacie Liquid Chlorophyll. Produkt ten zawiera chlorofilinę sodowo-miedziową uzyskiwaną z lucerny, która stanowi skoncentrowane źródło chlorofilu a i b.

Czym jest chlorofil? To zielony fotosyntetyczny barwnik występujący w większości roślin, algach i sinicach. Chlorofil często jest określany mianem „słonecznego barwnika”, ponieważ absorbuje energię słoneczną. Znajduje się on w chloroplastach – charakterystycznych organellach komórek roślinnych.

Chlorofilina zawarta w preparacie Liquid Chlorophyll posiada silne właściwości alkalizujące układ trawienny, pomaga usunąć nieprzyjemny zapach, wyeliminować nieświeży oddech, przynieść ulgę bolącemu gardłu, regulować funkcjonowanie układu krążenia, korzystny w niestrawności, zmęczeniu. Posiada dodatkowo działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, korzystnie działa na system odpornościowy. Spośród zalet chlorofiliny można wymienić jeszcze wiele innych korzyści w: gojeniu  ran,  wrzodach żołądkowych oraz  regularnym wypróżnianiu się.


Chlorofil działa wzmacniająco i przyspiesza przemianę materii, a ponadto łącznie z żelazem  korzystny w anemii. Doraźnie dobry efekt w zapobieganiu niedoborowi wit. B12 przynosi chlorofil stosowany jako preparat, który niszczy bakterie gnilne i pomaga w regeneracji flory bakteryjnej wytwarzającej witaminę B12 w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu neutralizuje przykre zapachy stolca, moczu,  a także potu ciała i  z ust.


Chlorofiliny odgrywają ważną rolę w detoksykacji organizmu.

 

Mogą być także stosowane jako „wewnętrzne dezodoranty”. Opisy kilku przypadków, które zostały opublikowane wskazują, że doustne przyjmowanie chlorofiliny zmniejszyło subiektywne oceny woni moczu i kału u osób nie kontrolujących czynności fizjologicznych.  Zdolność wiązania przez chlorofil lub chlorofilinę potencjalnych karcinogenów, np. węglowodorów aromatycznych występujących w dymie papierosowym, niektórych aminokwasów heterocyklicznych znajdujących się w gotowanym mięsie, a także  aflatoksyny-B1, zmniejsza ich absorpcję z przewodu pokarmowego oraz redukuje kumulację w tkankach. Chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych, znanych w świecie medycyny antyoksydantów.

 

Chlorofil, zawarty w liściach roślin, a szczególnie lucerny oraz skumulowany w wodnych roślinach - w algach, ma zdolność pochłaniania energii słonecznej i magazynowania jej głównie w postaci glukozy. Jest to jedyny przypadek w przyrodzie, tylko chlorofil przetwarza dostarczoną energię w coś pozytywnego.

Glukoza jest cukrem prostym wchodzącym również w skład bardziej złożonych węglowodanów. Stanowi główne paliwo, z którego czerpią energię żywe organizmy. Światło słoneczne jest siłą, która odżywia i daje energię naszym ciałom oraz tworzy środowisko niezbędne dla naszej egzystencji.


Lucerna siewna jest jednym z najlepszych źródeł białka, chlorofilu, karotenu, witaminy A (retinol), D (kalcyferol), E (tokoferole), B6 (pirydoksyna), K (filochinony) i kilku enzymów trawiennych. Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu, który zapewnia dobrą absorpcję składników mineralnych, lucerna jest dobrym źródłem wapnia, magnezu, fosforu, żelaza potasu i pierwiastków śladowych.
Badania sugerują, że może ona w wątrobie oraz jelicie cienkim unieczynniać chemiczne kancerogeny pokarmowe. Pomaga usunąć toksyny i neutralizować kwasy. Bogata w chlorofil i składniki odżywcze, alkalizuje i odtruwa organizm, zwłaszcza wątrobę.ZASTOSOWANIE:


- gasi pragnienie, ma delikatny, świeży smak - rozcieńczony z wodą, jako napój;

- procesy trawienne
- oczyszczanie organizmu

- odchudzanie - hamuje apetyt, zmniejsza łaknienie!
- aktywizuje enzymy oraz białe ciałka krwi
- w anemi, wspomaga procesy syntezy hemoglobiny
- wzmacnia po przebytych chorobach
- pomocny w bólach gardła, zwalcza nieświeży zapach z ust
- działa lekko żółciopędnie
- w gojeniu  ran


STOSOWANY NA BĄBLE PO UKĄSZENIACH PRZEZ OWADY, ŁAGODZI DOLEGLIWOŚCI. MOCZENIE OTARTYCH STÓP W ROZTWORZE WODNYM CHLOROFILU POMAGA SZYBKO POZBYĆ SIĘ PĘCHERZY I OBRZĘKÓW.

Dawkowanie:


1 łyżeczka (5 ml) dziennie do szklanki wody lub według wskazań.


Zewnętrznie - do płukania gardła, jamy ustnej, moczenia otartych stóp - rozcieńczony z wodą.


Produkt zamieszać przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Ze względu na właściwości odtruwające chlorofiliny, nie stosuje się jej w okresie ciąży i karmienia piersią.


Zawartość:
473 ml

Supstancje aktywne:

15 mg Chlorofilina sodowo-miedziowa (z lucerny siewnej)

- Roztwór aromatyzowany olejkiem miętowym

 

Chlorofilina przyjmowana doustnie, może spowodować zielone zabarwienie moczu lub kału, a także żółte lub czarne przebarwienie języka.

 

Chlorofil może chronić przed rakiem


"Zawarty w zielonych częściach roślin chlorofil oraz jego pochodna - chlorofilina zmniejszają ryzyko pojawienia się nowotworów - informuje pismo "Food and Chemical Toxicology".

Badania nad ochronnym działaniem chlorofilu przeprowadzili naukowcy z Oregon State University. Tak jak przypuszczano, ten zawarty w zielonych roślinach związek zapewnia ochronę przed substancjami rakotwórczymi występującymi zwykle w środowisku.

Pod wpływem stosowania chlorofilu liczba guzów wątroby spadła o 29 do 64%, natomiast nowotworów żołądka - o 24-45%. Mechanizm działania jest prosty - chlorofil wiąże się ze szkodliwymi substancjami, co ułatwia ich wydalenie. Jednak przy bardzo wysokich poziomach czynników rakotwórczych ze środowiska, zależności takich nie stwierdzono.

Znaczenie amerykańskich badań okazało się większe niż przypuszczano."

źródło: PAP

 

SUPLEMENT DIETY

 

Jesteś zainteresowany zakupem suplementów z rabatem tutaj>>

 

 

Kontakt ze mną tutaj>>

 

 

Składniki:

woda, nośnik: roślinny glicerol, chlorofilina sodowo-miedziowa, aromat: olejek mięty kędzierzawej (Mentha spicata), substancja konserwująca: sorbinian potasu, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

Informacja o alergenach: z uwagi na proces produkcyjny produktu na tej samej linii technologicznej, co inne produkty mogące zawierać składniki alergenne, istnieje możliwa obecności w produkcie zbóż zawierających gluten, skorupiaków, jaj, ryb, soi, orzeszków ziemnych, orzechów, selera, gorczycy, nasion sezamu, mleka, dwutlenku siarki i siarczynów, łubinu, mięczaków.

Uwagi!

Przyjmowanie chlorofilu może spowodować zielone zabarwienie moczu lub kału, a także języka. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt nie otwarty należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła, światła, ujemnych temperatur. Po otwarciu produkt przechowuj w lodówce i spożyj w ciągu 3 miesięcy. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Liquid Chlorophyll (Masa netto: 473 ml)

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.