OREGANO OIL

Oregano oil

 

Produkt Firmy CaliVita

 

Produkt ziołowy o silnych właściwościach odkażających

oraz przeciwpasożytniczych

 

 

W cenie detalicznej - 134 zł

W cenie klubowej    - 101 zł

 

Najniższa cena w Internecie!  Zamówienie w 24 h u Ciebie.


 

Od kuchni do medycyny, czyli nieznane działanie znanej przyprawy

 

Oregano ze względu na charakterystyczny zapach oraz walory smakowe, jest powszechnie znane jako przyprawa. Warto jednak docenić nie tylko jego doskonały smak. Już od czasów starożytnych unikalne właściwości oregano były cenione w medycynie. Odkryjmy więc, w czym Grecja oregano plażatkwi sekret tej rośliny.

 

Oregano (Lebiodka pospolita, łac. Origanum vulgare) to bylina z rodziny wargowych (Labiatae), występująca w Europie, Azji Mniejszej i Syberii.

Nazwa rośliny pochodzi od greckich słów: oros – góra i ganos – radość. W antycznej Grecji była symbolem radości i szczęścia.

Starożytni Egipcjanie uważali oregano za roślinę poświęconą Ozyrysowi i wplatali ją do wieńców wkładanych podczas obrządków rytualnych.

Olejek z oregano korzystnie wpływa na procesy trawienne i osiągnięcie komfortu trawiennego, wykazuje działanie antyoksydacyjne - wspomaga ochronę komórek przed atakiem wolnych rodników.

Oregano wkazuje silne właściwości odkażające, wspierajace trawienie, oczyszczanie organizmu.

 

Oregano Oil CaliVita® to unikalny na rynku produkt ze standaryzowaną zawartością składników aktywnych, m.in. karwakrolu - składnika olejku eterycznego należącego do grupy fenoli. W jednej porcji olejku (4 krople – 0,17 ml) znajduje się aż 13 mg ekstraktu z oregano!Grecja oregano

 

Oregano Oil CaliVita® wytwarzany jest z wykorzystaniem najnowszych technologii produkcji, które zapewniają stabilność produktu, a wszystkie użyte surowce są wyłącznie pochodzenia roślinnego. Stosując Oregano Oil CaliVita® otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości!

 

Czy wiesz, że... starożytni Grecy stosowali olejek z oregano również do masażu ciała? Taki sposób jego użycia sprzyja zrelaksowaniu i odprężeniu się po dniu pełnym przygód i codziennych obowiązków.

 

Oregano (Lebiodka pospolita, łac. Origanum vulgare) - bylina z rodziny wargowych (Labiatae), występująca w Europie, Azji Mniejszej i Syberii. Nazwa rośliny pochodzi od greckich słów: oros – góra i ganos – radość. W antycznej Grecji była symbolem radości i szczęścia.


Wszystkie składniki OREGANO OIL są wyłącznie pochodzenia naturalnego. Dzięki płynnej formule są wchłaniane szybciej i bardziej skutecznie.

 

Zawartość:
30 ml

Substancje aktywne:
Ekstrakt z liści oregano (std. 3,5% karwakrolu) – 1 porcja - 13 mg
Oliwa z oliwek – nośnik

 

W porównaniu z tradycyjnymi formami oregano (przyprawa, suszone ziele), ekstrakt w postaci olejku z liści tej rośliny zawiera stężone ilości naturalnych substancji czynnych.

 

Zewnętrznie :


- jako znakomity, skuteczny antyseptyk, szczególnie z mydłem do mycia rąk i do inhalacji;
(zmniejszy to ryzyko zagrożenia częstymi w okresie jesienno-zimowym, infekcjami wirusowymi);

- podczas podróży uchroni przed biegunką podróżnych i innymi infekcjami;

- zmiany grzybicze, np. zarażone paznokcie, skóra, kąciki ust (drożdżakowate zapalenie kątów ust, czyli tzw. zajady);
- grzybica skóry głowy, łupież – wkroplić do szamponu;
- płukanie gardła - rozcieńczony z wodą (4-5 kropli na szklankę letniej wody) daje znakomite rezultaty, działa odkażająco;
- ukąszenia owadów;
- wzmacniające, relaksujące kąpiele;

- brodawki i pęcherze - nasączyć zmienione chorobowo miejsce, założyć opatrunek;

- grzybica palucha i "stopa atlety" - kroplę olejku umieścić na szczycie każdego paznokcia i rozprowadzić po zajętej okolicy. Wcierać olejek w skórę pomiędzy palcami, by złagodzić problem "stopy atlety". W  ciągu kilku dni nastąpi zauważalna poprawa;

- na dziąsła i zęby - olejek oregano można stosować zamiast pasty do zębów, nakładając kilka kropel na szczoteczkę, można również kilkoma kroplami masować dziąsła, wcierając 1-2 razy dziennie.

 

Oregano Oil jest znakomity do pielęgnacji ciała. Starożytni Grecy stosowali ten olejek do masażu ciała po kąpieli. Również i my po kąpieli z dodatkiem Oregano Oil i masażu aromatycznym olejkiem możemy poczuć się zrelaksowani i odprężeni po dniu pełnym napięć.

 

 

Ekstrakt z oregano może okazać się pomocny w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Naturalne metody wzmacniania odporności organizmu są najlepsze!

 

 


SUPLEMENT DIETY

 

 

Składniki:

ekstrakt olejowy z liści oregano – Lebiodka pospolita (Origanum vulgare) (77%), oliwa z oliwek (Olea europea).

 

 

Informacja o alergenach: z uwagi na proces produkcyjny produktu na tej samej linii technologicznej, co inne produkty mogące zawierać składniki alergenne, istnieje możliwa obecności w produkcie zbóż zawierających gluten, skorupiaków, jaj, ryb, soi, orzeszków ziemnych, orzechów, selera, gorczycy, nasion sezamu, mleka, dwutlenku siarki i siarczynów, łubinu, mięczaków.

Uwagi!

Unikaj kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt nie otwarty należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła, światła, ujemnych temperatur. Po otwarciu produkt przechowuj w lodówce i spożyj w ciągu roku. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci


Oregano Oil 30 ml (Masa netto: 30 ml)

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

 

 

Oregano Oil (30 ml)

 

 

Oregano oil

 

 

The active ingredients of oregano oil include flavonoids, known for their excellent antioxidant effects, and several useful volatile oils. One of these, carvacrol, has a strong anti-microbial effect and so it can destroy or prevent the reproduction of bacteria and fungi.

 

 

 

To Whom?


 • Inhalation, in the case of the common cold or slight upper respiratory symptoms,
 • gargling, in case of oral infections,
 • internally, in case of digestive problems,
 • as an antioxidant, in order to neutralise the harmful free radicals produced as the side product of cell metabolism,
 • externally, in order to treat spots, insect bites and bruises and prevent fungal infections.

 

 

 

Oregano Oil active ingredient/ daily dosage:


13 mg                   Oil of Oregano Leaf Extract
(std. 3.5% Carvacrol)

 

 

 

Directions:

 

Internal suggested use: as a dietary supplement take 4 drops (approx. 0.17 ml) 3 times a day in a small amount of water


External suggested use: apply liberally up to 3 times a day

 

 

 

Why Choose

 

 • With an outstanding professional background, CaliVita has been offering its products satisfying the highest quality regulations for more than 20 years.
 • We always aspire to use natural base materials originating from the best sources.
 • During our developments, we work using better absorption, for example organic, forms.
 • We offer 100% quality guarantee for our products.
 • Our products are subject to a strict and multiple round examination procedure in order to continuously ensure excellent quality.
 • The vast majority of our dietary supplements are produced in pharmaceutical conditions in the USA.
 • The products are manufactured according to the principles of GMP (Good Manufacturing Practice), whilecontinuous control and regularly scheduled audits by the FDA (Food and Drug Administration) are also performed. We work in close cooperation with the local licensing authorities in order to ensure that our consumers are always provided products of the highest quality.

 

 

 

Did you know?


that oregano was well-known as a cough suppressant in ancient Egypt and ancient Greeks used it to treat their injuries? In the Middle Ages oregano was used to protect food from fermentation and rot.

 

 

 

Retail price 31,26 €

Club price 23,50 €

 

Warning!

Not recommended for pregnant and nursing mothers! Take extra care not to get the product in the eyes or on the mucous membranes.