SOK Z ŻURAWINY ZAPOBIEGANIE CHOROBOM WRZODOWYM I ZAKAŻENIOM DRÓG MOCZOWYCH

SOK Z ŻURAWINY

SOK Z ŻURAWINY BOTANIKA  I  SKŁAD

Żurawina jest wieloletnią rośliną niskopienną z rodziny wrzosowatych. Od niepamiętnych czasów używana jest w medycynie ludowej kontynentu amerykańskiego. Zarówno biali osadnicy, jak i rdzenni Indianie docenili przeciwbakteryjne właściwości żurawiny. Żurawina stanowiła ważny dodatek w codziennej diecie mieszkańców, przyczyniając się do poprawy ich stanu zdrowia.  Żurawina wielkoowocowa pochodzi z kontynentu amerykańskiego, żurawina błotna jest u nas gatunkiem rodzimym.zurawina-ocean21-urx-zenthonic

 

Żurawina w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Może być skutecznie stosowana jako profilaktyka oraz wspomaganie w wielu chorobach – od zapalenia nerek po otyłość i nowotwory.

 

Od wielu lat poszukiwano składnika żurawiny odpowiedzialnego za jej przeciwbakteryjne działanie. Już w 1923 roku w Niemczech wysunięto hipotezę, że efekt zakwaszania moczu po spożyciu żurawiny, miał być powodowany przez kwas hipurynowy. Późniejsze badania dowiodły, że ilość kwasu hipurynowego w moczu osób pijących sok z żurawiny, nie może być jedynym powodem działania bakteriobójczego, gdyż działanie to jest zbyt krótkotrwałe.
Dopiero ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Rutgers w New Jersey rzuciły nowe światło na rozwiązanie tej zagadki. Wyizolowali oni z owoców żurawiny spolimeryzowane proantocyjanidyny. Szczegółowe badania wykazały, że to właśnie te związki mają właściwość zapobiegania podłączania się bakterii e-coli (Escherichia coli) do komórek śluzówki człowieka.

Żurawina - właściwości odżywcze owocu

1 szklanka soczystych jagód żurawiny dostarcza:


3,2 g błonnika (tyle, ile duże jabłko),

30 mg witaminy C,

witaminę A, B1 i B2,

flawonoidy;

kwercytyna, kemferol;

fruktozę, flawonole, taniny i glikozydy flawonoidowe;

sole mineralne: wapń, fosfor, miedź i jod;

kwasy: cytrynowy, chinowy, jabłkowy i benzoesowy;

 

To one nadają owocom charakterystyczny cierpko-słodki smak. Kwas benzoesowy – naturalny konserwant (nie mylić z syntetycznym konserwantem!). Dzięki niemu zachowuje świeżość na długo po zerwaniu owoców. W lodówce przechowasz ją sześć tygodni.


Bardzo ciekawe, a zarazem korzystne dla zdrowia jest to, że żurawina zawiera bardzo szeroki wachlarz związków z grup flawonoidów i antocyjanów.

 

Żurawina zabiega zakażeniom dróg moczowo-płciowych>>

ZAPOBIEGANIE CHOROBOM WRZODOWYM

Na początku nasilają się bóle z żołądka. Zastawki żołądka utrzymują treść pokarmową. Zastawka na szczycie żołądka (wpust) stanowi ulubione siedlisko bakterii. Ostatecznie tkanki zostają tak osłabione, iż zastawka nie może się zamknąć i treść pokarmowa podchodzi do przełyku. To refluks czyli zarzucanie wstecznych treści. Rozwiązaniem jest likwidacja bakterii Salmonelli i Campylobacter. Cześć bakterii pochodzi z uzębienia, a część z wątroby. Pod koniec trawienia żołądek wpuszcza trochę żółci,  ale jeśli ona zawiera pełno aktywnych pasożytów i kolonie bakterii, mogą one próbować zająć również żołądek.

 

Jeśli brakuje kwasu żołądkowego, który je zabije (brakuje u osób z grupą krwi A i AB), albo w żołądku zalegają toksyny, zagnieżdżenie się "gości" jest pewne. Pasożyty mogą się wryć w ściankę żołądka i uniknąć działania kwasu, co jak się przypuszcza, prowadzi do powstania wrzodu, najczęściej u osób z nadkwasotą, z grupą krwi "O" i "B" .

 

Jaki jest mechanizm działania antybakteryjnego OCEAN21?


Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Tel Avivie potwierdziły, że związki zawarte w żurawinie mają właściwości powstrzymywania osadzania się wielu bakterii w tym bakterii Helicobacter Pylori na śluzówce żołądka. Badania nad bakterią Helicobacter Pylori potwierdziły, że związki zawarte w żurawinie - taniny i polimery epikatechinowe  - mają właściwości powstrzymywania osadzania się bakterii Helicobacter Pylori na śluzie żołądka. W obecności polimeru, bakterie nie mogły związać się z błoną komórkową.
Stosowany profilaktycznie Ocean 21 dzięki swoim składnikom, wspomaga leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy.

 

Wrzody - Skuteczna walka>>

 

Żurawina zabiega zakażeniom dróg moczowo-płciowych.


Badania statystyczne dowodzą, że niemal co trzecia kobieta zapada w swoim życiu na zapalenie dróg moczowych, a wiele z nich cierpi z powodu tej choroby przynajmniej raz w roku. Do zakażenia dochodzi bardzo łatwo, ze względu na to, że kobiety mają krótsze przewody moczowe niż mężczyźni. Ułatwia to bakteriom penetrację i osadzanie się w pęcherzu moczowym, gdzie powodują stany zapalne. Mężczyźni, narażeni są również, jednak zapadają na tę chorobę rzadziej niż kobiety. Kobiety zapadają na tę chorobę ośmiokrotnie częściej niż mężczyźni, głównie dlatego, że bakterie wywołujące tę chorobę mają do pokonania krótszą drogę z ujścia cewki moczowej do pęcherza.

żurawina-sok-z-żurawiny

 

 

Na zakażenia dróg moczowych, objawiające się gorączką, bólem przy oddawaniu moczu, bólami w okolicy lędźwiowej, częściej cierpią osoby starsze. Dolegliwościom tym sprzyja przerost gruczołu krokowego (prostaty), występujący u wielu mężczyzn po 50 roku życia, a u kobiet okres menopauzy i towarzyszący jej spadek stężenia estrogenów. Żurawina, szczególnie pomocna jest w infekcjach tego układu w okresie pokwitania, kiedy dokonują się zmiany zanikowe śluzówki pochwy i cewki moczowej sprzyjające drożdżycy. Najczęstszą przyczyną zakażenia są bakterie przedostające się z cewki moczowej do pęcherza m.in.: Gardnerella, Proteus, Trichomonas, Campylobacter, E.coli, Schistosoma. żurawina ma działanie antybakteryjne i może zwalczać infekcje dróg moczowych. Żurawina hamuje przyleganie bakterii E.coli do ścian komórkowych dróg moczowych, ogranicza ich namnażanie i ułatwia wydalanie.

 

W takim przypadku przeprowadź kurację pijąc 2 litry wody dziennie wraz z 2-3 miarkami Ocean 21 w pierwszych dniach. Kuracja może być stosowana w lekkich zapaleniach dróg moczowych, profilaktycznie lub wspomagająco w innych metodach leczenia. Oceniając to także od strony pacjenta, trudno przecenić fakt, że łagodniejszy przebieg zapaleń dróg moczowych wpływa korzystnie na komfort pacjenta.

 

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza, to jeden z najbardziej bolesnych stanów opisywanych przez pacjentów. Wg. dr H.R. Clark, prawdziwymi sprawcami tego stanu są przywry z rodziny Schistosoma. W przypadku Schistosoma haematobium dojrzałe osobniki usadawiają się w naczyniach żylnych miednicy - występują bóle w dolnej części brzucha, częste oddawanie moczu oraz krwiomocz. Te objawy mają ścisły związek z ogromną ilością jaj wytwarzanych przez przywry. Niektóre jaja za pomocą kolca przebijają się z naczyń krwionośnych do wnętrza pęcherza moczowego, a reszta pozostaje w naczyniach włosowatych i tworzy w nich czopy.

Wokół jaj gromadzą się komórki ludzkiego układu immunologicznego oraz fibroblasty, tworząc tzw. ziarniaki. To czopowanie naczyń pęcherza moczowego prowadzi do zwłóknienia jego ścian, a następnie do przerostu komórek nabłonka wyścielającego pęcherz moczowy, ich hiperplazji i metaplazji. Zmiany te mogą prowadzić do rozwoju raka pęcherza moczowego. W miarę jak ściana pęcherza zostanie osłabiona, inne pasożyty z ich bakteriami i wirusami, również się tam gromadzą. Bakterie te przemieszczają się wewnątrz moczowodów i w sprzyjających okolicznościach zaczynają się rozmnażać wywołując zakażenie błony wyściełającej pęcherz moczowy i moczowody. Szacuje się, że 80 do 90 procent zakażeń wywoływana jest przez szczepy E. Coli. Zapalenie pęcherza może prowadzić do powikłań dlatego też nie można go zaniedbywać.


Okazało się, że to polimery epikatechinowe działają antyadhezyjnie, w obecności polimeru bakterie nie mogą związać się z błoną komórkową nabłonka pęcherza i przewodów moczowych i zostają wypłukane. Dodatkowo duża zawartość antyoksydantów, neutralizuje szkodliwe działanie toksyn wytwarzanych przez bakterie.
Do zewnętrznych przyczyn zapadania pęcherza należą: kąpiele w brudnej wodzie, np. w basenie, jeziorach, rzekach, morzu, poprzez dotykanie klamki lub korzystanie z sedesu skażonej toalety, życie seksualne, a w szczególności częste zmiany partnerów, przeziębienia i przemarznięcia, szczególnie dolnych partii ciała.

 

Żurawina - zdrowe serce i mocne tętnice

 

Największe zainteresowanie badaczy wzbudzają właściwości przeciwutleniające drobnych owoców żurawiny, porównywane do działania czerwonego wina. Naukowcy przekonują, że regularne picie soku żurawinowego zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób układu krążenia. A to dzięki bioflawonoidom, które zapobiegają powstawaniu zakrzepów i rozszerzają naczynia krwionośne. Mają pozytywny wpływ na poziom dobrego cholesterolu HDL, co obniża ryzyko zawałów serca. Przeciwutleniacze zawarte w żurawinie chronią też organizm przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem wolnych rodników, zapobiegając niektórym nowotworom, np. okrężnicy lub płuc.

dr H.R. Clark, Kuracja życia

 

 

Żurawinę zawierają produkty:


OCEAN 21 - 600 mg w 1 porcji, czyli w 30 ml


ZENTHONIC - 360 mg w 1 porcji, czyli w 30 ml


URX - 100 mg w 1 tabletce


Vital AB - 20 mg w 1 tabletce