Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International

Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International

 

Nad doborem produktów do oferty CaliVita International>> czuwa światowej sławy naukowiec prof. dr Valeria Szedlak-Vadócz. Jest ona również autorką  kilku najlepszych produktów CaliVita International. 

Wszystkie produkty spełniają najwyższe światowe normy w zakresie czystości produkcyjnej, jak również bezpieczeństwa w użyciu  Atesty>>.  Są produktami czysto naturalnymi, więc można je śmiało łączyć z żywnością i innymi lekami.

 

profesor Valeria Sedlak- VadoczProf. dr Valeria Szedlak-Vadócz
Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita

 

Profesor Valeria Szedlak-Vadócz urodziła się w Wojwodinie na terenie Jugosławii, 18 grudnia 1946 roku, w rodzinie węgierskiej.

W kwietniu 1971 ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu w Nowym Sadzie z wyróżnieniem summa cum laude. Tu rozpoczęła swoją karierę zawodową i pracuje tu nadal, już jako profesor. 

Uczestniczy w nauczaniu studentów wydziału lekarskiego i stomatologii oraz spełnia rolę mentora w kształceniu podyplomowym i doktoranckim.


Bierze również udział w anglojęzycznym kształceniu lekarzy na Uniwersytecie w Nowym Sadzie. Podczas swojej trzydziestoletniej pracy zawodowej uzyskała stopień naukowy z biochemii lekarskiej (1978), z medycyny nuklearnej (1980) oraz fizjopatologii klinicznej (1986). Po zakończeniu własnych badań klinicznych i praktycznych w dziedzinie patologii układu moczowego, w 1986 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Karierę naukową rozpoczęła w 1978 roku od stopnia asystenta. Następnie, po otrzymaniu kolejnych stopni naukowych, w 1998 roku nadano jej tytuł profesora zwyczajnego (najwyższy stopień naukowy w Jugosławii).

Profesor Szedlak opublikowała 160 artykułów specjalistycznych i prac naukowych zarówno w jugosłowiańskich, jak i międzynarodowych czasopismach medycznych, przeglądach specjalistycznych i wydawnictwach konferencyjnych. Jej artykuł pt. "The effect of radiopharmaceutical choice on the assessment of the relative renal function in upper urinary tract obstruction". Eur J Nucl Med 1988; 14:32-36, został opublikowany przez czasopismo Current Science: Current Opinion in Radiology, 1989; . Jest również współautorem czterech różnych specjalistycznych podręczników i monografii opublikowanych w Jugosławii.

 

Nazwisko profesor Szedlak figuruje w księdze pt. "Węgierscy naukowy za granicą", wydanej przez Węgierską Akademię Nauk w 1998 roku, jak również w rocznikach 1999 i 2000 wydawnictwa pt. "Who Is Who? - Outstanding achievements of business and professional women" (USA). Włada pięcioma językami.

 

Od ponad 15 lat interesuje się również ziołolecznictwem, medycyną ortomolekularną, optymalnym sposobem odżywiania i suplementami żywieniowymi oraz tradycyjną medycyną chińską. Pani profesor Szedlak pełni stanowisko redaktora naczelnego serbskojęzycznej gazety wydawanej przez Jugosłowiańską Federację Fitness w Nowym Sadzie pt. "Nutrition&Health".


Dodatkowo piastuje stanowisko prezesa wyżej wymienionej Federacji, wspierając popularyzację ruchu fitness i zdrowego stylu życia. Równocześnie pełni funkcję przewodniczącej naukowej komisji lekarskiej Jugosłowiańskiej Federacji Fitness. Pani profesor Valeria Szedlak-Vadócz od wielu lat współpracuje z CaliVita International/California Fitness.

 

Wykorzystując wyniki najnowszych badań naukowych opracowała dla CaliVita wiele nowoczesnych suplementów, m.in.: ParaProteXVitalWoman, VitalMan, Cholestone, Smokerade.

 

Czym jest MLM>>

 

Klub Zdrowia - kupuj w najniższych cenach hurtowych (klubowych) - bez żadnych zobowiązań>>