Aquarion - filtr i jonizator wody odtruwanie i oczyszczanie organizmu

Odtruwanie i odkwaszanie organizmu

jonizatorem wody


AQUARION - DETOKSYKACJA


AQUARION – urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody


AQUARION jest filtrem i jonizatorem wody najnowszej generacji. Jest urządzeniem, które powinno być w każdym domu. Służy profilaktyce zdrowia. Wytwarzając alkaliczną wodę odtruwa nas - odkwasza organizm i zapobiega wszelkim chorobom związanym z kwasicą metaboliczną, która jest przyczyną chorób (m.in. otyłości, miażdżycy, chorób serca, podagry, nadciśnienia, cukrzycy, chorób serca, mózgu, mięśni, układu nerwowego i wielu innym). Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę - jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie dioksyn oraz innych substancji chemicznych, mających negatywny wpływ na stan naszego zdrowia i środowiska.

 

Aquarion posiada unikalną umiejętność: rozdziela wodę na wodę kwaśną i alkaliczną. Badania w tej dziedzinie rozpoczęły się w Japonii ok. 50 lat temu. Wyniki na roślinach i zwierzętach, a dalej na ludziach, przeszły wszelkie oczekiwania. Aquarion wytwarza jonizowaną wodę, filtrując kilka razy tzw. „kranówkę”. Usuwa z niej chlor, metale ciężkie i zanieczyszczenia chemiczne, biologiczne, w tym również wirusy i bakterie. Po zakończeniu procesu filtracji woda zostaje poddana jonizacji. Ponadto obecność turmalinu - kamienia wytwarzającego korzystne dla zdrowia dalekie promieniowanie podczerwone (FIR), wzbogaca wodę w cenne jony ujemne. Nasz organizm ma odczyn lekko zasadowy, tak więc konsumpcja jonizowanej wody alkalicznej wspomoże prawidłowe jego funkcjonowanie. Przede wszystkim taka woda będzie działać odkwaszająco, a jak wiemy u podstaw każdej choroby (pomijając mechaniczne przyczyny), jest zakwaszenie organizmu - ACIDOZA (kwasica metaboliczna).

 

 

Toksyczny człowiek to chory człowiek - jest rozdrażniony, nerwowy, ma depresję, a nawet łatwo u niego o choroby psychiczne.

 

Ponadto zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:

 • nadkwaśności żołądka
 • przewlekłej biegunki
 • zaburzeń trawienia
 • nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)

 

Kiedy stosujemy jonizowaną wodę, tworzy się specjalna substancja pełna ujemnego ładunku, która jest podobna do struktury wody tej występującej w morzu, w kropli rosy lub w wodospadzie i która jest znana ze swojego korzystnego odtruwającego - odkwaszającego działania na ludzki organizm.

 

aquarion-jonizator-wody-filtr

 

 

 
Woda jonizowana ma ogromne znaczenie dla organizmu. Cząsteczki H2O w wodzie wzajemnie wiążą się. Takie molekuły określa się jako klastry. W tradycyjnej wodzie klaster składa się z 12-18 molekuł H2O, woda jonizowana składa się tylko z 6 klasterów!
Mniejsza struktura sprawia, że taka woda może szybciej i w większej ilości przedostać się do komórek niż „tradycyjna” woda i dłużej tam pozostaje dobrze nawadniając nasze ciało.

 

Działanie jonizowanej wody alkalicznej

 

Dr Josef Kohan tłumaczy nam, że klasterowa struktura woda tworzy się podczas procesu jonizacji. W ten sposób zdolność nawadniania organizmu może być nawet 6 - krotnie większa, gdyż woda jest łatwo absorbowana, łatwiej przedostaje się do komórek, gdzie zostaje tam wykorzystana. Woda jest sterylna, bogata w molekułach tlenu, pozbawiona ciężkich metali, trujących substancji oraz drobnoustrojów. Stosując alkaliczną wodę skutecznie przeciwdziałamy zakwaszeniu organizmu usuwając tym samym przyczyny wielu chorób degeneracyjnych. Co to oznacza w praktyce? Większość spożywanych pokarmów zakwasza nasz organizm. Dodatkowo proces ten może być nasilony przez obecność w pokarmie pewnych substancji dodatkowych oraz niektórych leków. W idealnej sytuacji nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z zakwaszeniem, tzn. gdy posiada odpowiednie rezerwy alkaliczne. W przeciwnym razie, zakwaszenie może niekorzystne wpływać na funkcje organizmu, nie wywołując początkowo żadnych widocznych objawów, ale po pewnym okresie czasu może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, iż organizm zużywa dużą ilość składników mineralnych, aby sobie to zrekompensować. Jonizowana woda zasadowa alkalizuje organizm w skuteczny sposób oraz pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

 

W molekułach wody alkalicznej dominujący jest ujemny ładunek – dlatego też jest ona odpowiednia do wiązania i neutralizacji szkodliwych cząsteczek tzw. wolnych rodników w naszym organizmie. Z tego powodu woda alkaliczna posiada znakomite działanie antyoksydacyjne.


Wzmocnieniu ulega nasz system obronny – w efekcie mniej się przeziębimy lub wcale, a istniejący poziom dobrej energii w naszych komórkach, osiąga swój maksymalny pułap. W tym przypadku pomaga ona leczyć wszelkie choroby, których przyczyną jest zakwaszenie organizmu. Oto tylko niektóre z nich m.in. miażdżyca, cukrzyca, nadwaga, cellulitu, choroby nowotworowe, alergia, astma, choroby układu nerwowego, moczowego, oddechowego, układu trawienia oraz wszelkie stany zapalne, bóle itd.. Większość chorób, które wymagają usunięcia przyczyn poprzez wydalenie toksyn a wraz z nimi neutralizację wolnych rodników oraz poprzez biorezonansową naprawę częstotliwości drgań błony komórkowej - naprawę energetyki w komórkach.

 

Testuj wodę we własnym domu

 

Wraz z zakupem jonizatora wody AQUARION otrzymasz zestaw testerów. Dzięki nim samodzielnie możesz sprawdzić pH  wody wytwarzanej przez Twój AQUARION, jak też dodać zwiększyć minerałów wkładając specjalny mineralizator wapniowy tym samym bardziej zmiękczając wodę. Oto test wody neutralnej i wody zasadowej.

 

W takich okolicznościach wzmocnieniu ulega nasz naturalny system obronny – w efekcie nie przeziębimy się, a istniejący poziom energii osiąga swój maksymalny pułap.

 

aquarion-jonizator-wody-filtr

Jonizowaną wodę kwaśną (nie pijemy), stosujemy:

 • zewnętrznie na skórę,
 • przy grzybicy stóp i paznokci (moczenie chorych miejsc 30 minut dziennie);
 • na oparzenia i rany oraz do podmywania się;
 • w przypadku zatkanego nosa;
 • w przypadku alergii na pyłki;
 • podczas grypy lub przeziębienia, należy płukać nią błonę śluzową.

Taką wodę możemy również używać do dezynfekcji wybranych powierzchni bez stosowania środków chemicznych, detergentów.Dzięki zróżnicowanemu oprogramowaniu Aquarion, sami decydujemy o właściwości wody.

 

AQUARION to urządzenie o wysokiej jakości filtra, produkujące jonizowaną, sterylną, aktywną wodę bogatą w tlen, pozbawioną ciężkich metali i trujących substancji.

Posiada wiele atutów dzięki możliwości neutralizowania wolnych rodników. Konsumując alkaliczną wodę, możemy skutecznie przeciwstawić się zakwaszeniu naszego organizmu. Oprócz odpowiedniego procesu jonizowania wody, niezwykle istotne jest, iż urządzenie dostarcza pitną wodę, która chroni lub przyczynia się od odzyskania zdrowia. - dr József Kohan


Aquarion

 

 


W efekcie wielostopniowej filtracji, odchlorowania i elektrolizy wody z kranu, Aquarion wytwarza wodę jonizowaną. Popularną „kranówkę” przekształca do wody alkalicznej i kwaśnej.
Aby ze zwykłej wody pitnej wyeliminować chorobotwórcze mikroorganizmy potrzebne są odpowiednie filtry. aquarion-jonizator-wody-filtrJednak większość filtrów do wody potrafi odfiltrować tylko większe cząstki. Aquarion do oczyszczania i jonizacji wody posiada filtr o średnicy 0,01 mikrona, a ponadto zaspokaja również popyt na elektrony/protony. Aparat jest wyposażony w system automatycznego oczyszczania elektrod.
Woda rozkłada się w komorze wodnej pomiędzy dwoma tytanowo-platynowymi elektrodami, dodatnią i ujemną, anodą i katodą. Platyna w tych elektrodach została zastosowana ze względu na odporność na korozję. Elektrody są oddzielone specjalnymi membranami. Podobnie jak w procesach zachodzących w naturze, w urządzeniu przeciwne ładunki wzajemnie przyciągają się: do ujemnie naładowanej elektrody wędrują substancje o ładunku dodatnim, podczas gdy do dodatnio naładowanej elektrody podążają substancje naładowane ujemnie. Ujemna elektroda gromadzi wapń, sód, potas i magnez, które są również najważniejszymi zasadowymi składnikami alkalizującej żywności.


W przebiegu jonizacji wody wytwarzana jest woda alkaliczna i kwaśna. Cząsteczki wody kwaśnej będą miały 1 atom tlenu i 3 atomy wodoru. Dla wody pozostającej po stronie alkalicznej pozostanie 1 atom tlenu i 1 atom wodoru. Tlen pozostający po stronie alkalicznej wiąże tylko 1 atom wodoru i będzie miał 1 wolny ładunek. Jest więc w stanie wiązać i unieszkodliwiać wolne rodniki (posiadające niedobór ładunku) w organizmie.

 

Kwaśna woda jonizowana nie nadaje się do spożycia, ponieważ w przebiegu procesu jonizacji wody, ujemnie naładowane substancje są osadzane na dodatniej elektrodzie (tj. po stronie kwaśnej); chlor, azot, jony azotanowe. Zastosowana zewnętrznie jest znakomita dla naszej skóry. Osoby cierpiące z powodu grzybicy rąk, stóp lub paznokci powinny moczyć zainfekowane części ciała około 30 minut dziennie, a stopniowo nastąpi poprawa. Powierzchnie oparzonej skóry goją się znacznie szybciej, jeśli przemywamy je regularnie kwaśną wodą jonizowaną.


Kwaśna woda jonizowana odblokowuje zatkany nos podczas infekcji, może także w znaczący sposób zmniejszyć podrażnienia błony śluzowej nosa w przypadku alergii na pyłki.


Jest również doskonała dla kobiet do higieny intymnej.


Świetnie sprawdza się w gospodarstwie domowym; możemy z jej pomocą dezynfekować powierzchnie, bez użycia substancji chemicznych, bez szkodliwych detergentów.

 

Alkaliczna woda jonizowana

 

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia, co może

poprawić zdolność koncentracji i myślenia. Jest to spowodowane faktem, że woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody.
Cząsteczki wody wzajemnie wiążą się; takie związane molekuły są nazywane klasterami. W wodzie tradycyjnej klaster tworzy 12-18 molekuł, które są zbyt duże, by komórka mogła je bezpośrednio wchłaniać. Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody. Woda jonizowana posiada klastery heksagonalne - oznacza to, że klaster składa się tylko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej przedostać się do komórek. Jest to jeden z powodów, dlaczego nazywana jest wodą mikroklasterową czy mikrowodą. W ten sposób zdolność nawodnienia organizmu może być sześciokrotnie większa. Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania, tak więc w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.
Jedną z głównych przyczyn chorób i starzenia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. odwodnienie. Jeśli komórki są stałe odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby. Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny. Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegliwości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu. W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neutralizacji kwaśnych produktów. Zgodnie z wynikami badań naukowych, ujemne jony zwiększają zdolność komórek do wiązania tlenu. Lepszy dostęp tlenu do komórek jest ważny dla zachowania naszego zdrowia, ponieważ wspiera eliminację toksyn, produkcję zdrowych komórek krwi i zmniejsza skutki zakwaszenia. Stosując alkaliczną wodę jonizowaną najłatwiej możemy chronić się przed atakiem wolnych rodników, ponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników. Udowodniono w sposób naukowy, że niszczący wpływ wolnych rodników prowadzi do rozwoju wielu chorób: raka, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, ale warto pamiętać, że również znamiona i piegi są efektem obecności wolnych rodników. Możemy uniknąć tych chorób prowadząc właściwy styl życia i stosując suplementy diety.
W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty. Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko 1 wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-). Umożliwia to wiązanie wolnych rodników (które mają niedobór ładunku) w organizmie i spowalnia lub eliminuje ich zdolność reakcji. W ten sposób zatrzymuje niszczący proces degradacji i substancje chemiczne stają się mniej szkodliwe! Tak więc alkaliczna woda posiada właściwości redukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.
Jeśli np. we krwi znajduje się duża ilość wolnych rodników, dochodzi do licznych zmian właściwości erytrocytów, nawet ich kształtu.

Krwinki stają się podobne do ostro zakończonych kolców, łatwo aglutynują („tworzą stos monet”). Udowodniono, że już po 20 minutach od spożycia alkalicznej wody jonizowanej, komórki te z powrotem przybierają swój pierwotny kształt.
Poprzez picie wody alkalicznej możemy przerwać czy nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu. Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości zakwaszające. Na to nakłada się równie negatywny wpływ sztucznych dodatków żywnościowych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwaszenia naszego organizmu i rozwoju poważnych problemów: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, problemów z nerkami, itd. A zatem, alkaliczna woda jonizowana świetnie alkalizuje organizm; pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

 

Zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:


 • nadkwaśności żołądka
 • przewlekłej biegunki
 • zaburzeń trawienia
 • nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)

 

Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę - jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie dioksyn oraz innych substancji chemicznych, mających negatywny wpływ na stan naszego zdrowia i środowiska.

 

Ze względu na stały proces powstawania wolnych rodników w komórkach, alkaliczna woda jonizowana jest najlepszym sposobem oczyszczania.


Osoby cierpiące na zaparcia powinny pić zdecydowanie dużo wody alkalicznej. Początkowo picie alkalicznej wody jonizowanej może nieznacznie nasilić dolegliwości, ale stopniowo (w ciągu około miesiąca) doprowadzi do poprawy - stolce stają się jaśniejsze, bardziej żółtawe i prawie bezwonne.
Chlor, stosowany do dezynfekcji wody pitnej i niszczenia zarazków, zabija również ważną, przyjazną florę żyjącą w naszych jelitach. Natomiast szkodliwe, patogenne bakterie, wirusy i grzyby z czasem stają się bardziej oporne na działanie chloru, w rezultacie bardzo łatwo tłumią korzystną, pożyteczną florę. Najłatwiej dostrzegalnym znakiem tego zjawiska są stolce o nieprzyjemnym zapachu. Natomiast stolce osób pijących alkaliczną wodę jonizowaną stają się prawie bezwonne. Można to osiągnąć poprzez regularne picie alkalicznej wody przez okres co najmniej miesiąca. „Zdrowe” stolce rzeczywiście nie pachną tak intensywnie. Oznacza to, że flora jelitowa jest idealna, zrównoważona, w dobrym stanie (stolec dokładnie przypomina zapach stolca dzieci karmionych w 100% pokarmem matki). Jeśli porównamy zawartość chloru w wodzie z kranu, mineralnej i alkalicznej wodzie jonizowanej, wyniki mówią same za siebie: urządzenie obniża stężenie chloru z 2,0 ppm/l do wartości 0,2-0,4 ppm/l, jednocześnie pozostawiając w oczyszczonej, alkalizowanej wodzie wystarczające ilości niezwykle ważnych składników.


Kiedy alkaliczna woda jonizowana jest najskuteczniejsza?


Rano, kiedy pijemy pierwszą dawkę. Przez całą noc zachodzi proces pocenia, rano zwykle budzimy się, by oddać mocz i dlatego o tej porze nasza krew jest najbardziej zagęszczona. A zatem, po obudzeniu zaleca się wypicie przynajmniej 0,5 l wody. Następnie w ciągu 1 minuty zmniejsza się gęstość krwi.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do spożywania alkalicznej wody jonizowanej?


Nie zaleca się popijania leków alkaliczną wodą jonizowaną, lecz po upływie godziny można już ją spożywać. Nie oznacza to, że alkaliczna woda jonizowana ma działania niepożądane, tylko że może obniżać działanie leków przeciwnadciśnieniowych (sama natomiast może doskonale normalizować podwyższone wartości ciśnienia tętniczego, nawet bez przyjmowania leków).

 

Wpływ alkalicznej wody jonizowanej na menstruację


W wyniku systematycznego picia alkalicznej wody jonizowanej, podczas menstruacji z wewnętrznej ściany narządów rodnych kobiet są początkowo usuwane czarne skrzepy, a następnie świeża (oczyszczona) krew. Podobna treść może również odkładać się u kobiet po menopauzie, a ponieważ jest usuwana w ten sam sposób, wiele kobiet sądzi, że zaczęły ponownie miesiączkować.
Ogólnie można powiedzieć, że alkaliczna woda jonizowana to idealny sposób na oczyszczenie każdego miejsca w organizmie. Ten rodzaj wody jest w stanie przepłukać nasze narządy od wewnątrz i usunąć zmagazynowane szkodliwe substancje.

 

Dzienna ilość wypijanej wody


Dziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry wody alkalicznej. Nie powinieneś oczekiwać żadnych istotnych zmian stanu zdrowia, jeżeli wypijasz mniej niż 2 litry alkalicznej wody jonizowanej dziennie, jak widzieliśmy w tabeli, osoba wydala dziennie około 2,5 litra wody dziennie (mocz, para, pot, itd.), dlatego dla większości osób picie 2 litrów dziennie nie jest problemem.
Picie zbyt małych ilości wody, z obawy przed nadmiernym poceniem lub częstą wizytą w toalecie, to bardzo zły i szkodliwy nawyk niektórych osób. Nasz organizm stale potrzebuje dostaw świeżej wody w celu samooczyszczania, do „wewnętrznego przepłukiwania”. W tym przypadku pot jest bezwonny.
Alkaliczna woda jonizowana w zasadniczy sposób różni się od wody z kranu czy mineralnej, ponieważ w znacznie mniejszym stopniu obciąża organizm osmozą. Jej wchłanianie rozpoczyna się w ciągu minuty od wypicia, a po 30 minutach zaczyna się oddawanie moczu. W wielu przypadkach wydalamy więcej moczu, niż wypitej przez nas wody. Z tego powodu możemy początkowo częściej chodzić do toalety. Jednak wkrótce funkcje organizmu „dostosowują się” i wraz z oczyszczaniem przerwy pomiędzy oddawaniem moczu stają się dłuższe.

 

Elementy urządzenia


System elektrod tytanowo-platynowych
Najdroższa część urządzenia. Urządzenie posiada 5 elektrod. Warstwa platynowa czyni jonizację maksymalnie higieniczną, podczas gdy warstwa tytanowa gwarantuje niezwykle długi okres żywotności ( 20 lat).

 

System automatycznego oczyszczania elektrod
Urządzenie posiada opatentowany system automatycznego oczyszczania elektrod, dzięki któremu możemy otrzymać wodę alkaliczną lub kwaśną, nawet gdy w tle stale są oczyszczane elektrody.

 

Mikrokomputer
Urządzenie jest kontrolowane przez mikrokomputer, który reguluje i kieruje procesem wytwarzania wody jonizowanej. Ustala wartość pH, ciśnienie wody; posiada własny wbudowany system diagnostyczny. Można go włączyć przez proste naciśnięcie przycisku. W przypadku skoków napięcia prądu, zwarcia lub jeśli w wodzie są obecne jakieś niebezpieczne zanieczyszczenia przemysłowe (np. rtęć), komputer automatycznie włączy urządzenie.

 

Wielostopniowy filtr
Wkład filtra o średnicy 0,01 mikrona nie tylko doskonale filtruje wodę, ale również dodatkowo ją uaktywnia dzięki korzystnym właściwościom turmalinu. Turmalin jest unikalnym półszlachetnym kamieniem, który wytwarza napięcie elektryczne (0,06mA) i uwalnia dalekie promieniowanie podczerwone. W naturalny sposób jonizuje wodę, tak więc już w fazie oczyszczania wody, jak „superdoładowacz”, wzbogaca ją w jony, zwiększając skuteczność jonizatora w tym zakresie. Do pozostałych faz filtra podstawowego zaliczamy filtr włókninowy oraz granulatowy węgiel aktywowany, który dodatkowo zwiększają czystość wody poprze usuwanie zapachów i toksyn. Węgiel aktywowany jest nasycony srebrem w celu zahamowania rozwoju bakterii w czasie, gdy jonizator nie pracuje. Wkład filtra łatwo wymienić.

 

Cyfrowy wyświetlacz
Cyfrowy, łatwy w odczytaniu wskaźnik pozwala na przybliżoną ocenę czasu wymiany filtra. Kolor tła oświetlenia zmienia się w zależności od trybu obsługi. Urządzenie „pamięta” pH ostatnio używanej wody i podczas ponownego uruchamiania będzie wytwarzać te same parametry. Na wyświetlaczu wskaźnik czytnika pH zaświeci się na niebiesko – jeśli wytwarzamy wodę alkaliczną lub na pomarańczowo – jeśli urządzenie wytwarza roztwór kwaśny.

 

aquarion-jonizator-wody-filtr-turmalin

AQUARION JONIZATOR WODY>>

 

AQUARION NA ZDROWIE I UTRZYMANIE MŁODOŚCI ORGANIZMU