Czy chcesz pożegnać się z migreną? Cz. 4 Bóle głowy u dzieci

Czy chcesz pożegnać się z migreną?

Cz. 4

 

Bóle głowy u dzieci

 

Podobnie jak u dorosłych, przyczyną bólów głowy dzieci  mogą być pasożytyrobaki, grzyby, bakterie oraz wydzielane przez nie do organizmu dziecka, toksyny. Zwłaszcza dzieci przebywające w skupisku, np. przedszkolu, narażone są na inwazje pasożytów.

 

U dzieci często występuje niespokojny sen, nadmierna pobudliwość nerwowa, trudności w skupieniu uwagi oraz bóle głowy i brzucha.

 

Po kuracji przeciw pasożytom mijają bóle głowy – pisała dr Wartołowska.


Nie zawiodłam żadnej matki. Mija nadciśnienie po usunięciu robaków obłych, mija niedociśnienie po kuracji przeciw lambliom, mijają bóle głowy.”

 

Infekcje bakteryjne zatok mogą być przyczyną bólów głowy dzieci i dorosłych.

Więcej na temat oczyszczania zatok ze śluzu

 

Kuracja oczyszczająca z pasożytów i ich toksyn>>

 

Koniecznie zobacz film o pasożytach

 

Niewłaściwe odżywianie również jest jedną z przyczyn bólów głowy, migren. Dzieci, na ogół, jedzą zbyt ból-głowy-dzieckadużo żywności wysoko przetworzonej, przygotowywanej z tzw. półproduktów, a także pokarmów smażonych na olejach roślinnych, chipsów. Spożywają też duże ilości słodyczy - batoników, ciastek i innych produktów zawierających tłuszcze typu TRANS. Piją "kolorowe napoje", colę. Dzieci piją zbyt mało lub wcale czystej wody! Picie wody jest podstawą nawilżania i oczyszczania organizmu. Zachęcam do przeanalizowania diety dziecka i zastanowienia się, czy jest ona właściwie zbilansowana.

 

Z doświadczeń naszych klubowiczów


Kilkunastoletni syn naszych przyjaciół cierpiał na bóle głowy. Zdarzało się to niemal codziennie. Chłopiec nie  mógł iść do szkoły bez wcześniejszego podania tabletki przeciwbólowej. Kiedy mama Maciusia dowiedziała się, że warto zastosować żywienie zgodne z grupą krwi i zapoznała się ze wskazaniami dla grupy B, okazało się, że chłopiec codziennie zjada płatki kukurydziane, a na obiad uwielbia kurczaki. Potrawy te są zabronione dla tej grupy krwi. Po wyeliminowaniu kukurydzy i mięsa kurczaków z jadłospisu, bóle głowy po upływie 2 tygodni bezpowrotnie minęły.

 

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi

 

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.1 tutaj>>

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.2 tutaj>>

Czy chcesz pożegnać się z migreną? cz.3 tutaj>>

 

 

Treści umieszczane w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest naszym celem udzielanie medycznych porad i zalecanie środków.