Autyzm, zespół Aspergera cz.5

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie

 

Autyzm, zespół Aspergera

cz.5


 

"Nieczuli" na ludzi- KIma Sanchís/06.06.2007 - LA VANGUARDIA


Kontakt z delfinami i fokami, końmi i psami pomaga dzieciom z autyzmem, chorobą Downa w nawiązywaniu relacji otoczeniem. Szczególnie do celów tzw. dogoterapii nadają się psy rasy Golden Retriever.

Nela autyzm, zespół AspergeraNa zdj. nasza Nela

 

U coraz większej liczby dzieci dignozowany jest autyzm.



Okazuje się, że mogą go powodować niektóre leki przyjmowane przez kobietę podczas ciąży, coraz wiecej jest też doniesień na temat szkodliwości szczepień i ich udziału w "epidemii autyzmu". Ale gdyby nie autyzm Einsteina, być może nie mielibyśmy teorii względności – mówi David Amaral, profesor Wydziału Psychiatrii i Nauk Behawioralnych Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis, założyciel MIND, jedynego na świecie ośrodka badań nad autyzmem.


La Vanguardia: W Stanach Zjednoczonych mówi się już o epidemii autyzmu.


David Amaral: Tak, jedno na 150 dzieci ma zdiagnozowany autyzm i ten wskaźnik stale rośnie.

 

To tajemnicza choroba


To nie jest jedna choroba, ale cały zespół rozmaitych zaburzeń (niektórzy pacjenci autystyczni cierpią na epilepsję, inni na mikrocefalię – małogłowie lub makrocefalię – wielkogłowie). Mają one różne przyczyny: genetyczne, środowiskowe lub ich połączenie.


Jakie zmiany w naszym życiu przyczyniły się do wzrostu zachorowań na autyzm?


W ciągu ostatnich 30 lat miały miejsce dramatyczne zmiany. Dziś wiemy na przykład, że pitocin, czyli syntetyczna oksytocyna ("hormon szczęścia"), która przyspiesza poród, może powodować autyzm.


Pitocin działa bezpośrednio na mózg płodu?


Właśnie. Jeśli matka przyjmuje ten środek (lek chemiczny od lekarza), przyjmuje go również płód, którego mózg jest w fazie rozwoju. Wiemy również, że choroby takie jak astma czy artretyzm występują dziś dużo częściej niż kiedyś i że dotknięte nimi kobiety wytwarzają antyciała, które w 20 procentach przypadków atakują mózg płodu.


Czy zwierzęta, które uważamy za nierozumne, też mogą urodzić się z autyzmem?


Tak, mogą zdradzać jego objawy. Na przykład nie wykazują instynktu społecznego i wykonują wielokrotnie te same ruchy, dokładnie tak, jak to robią autystyczne dzieci.


Jakie są podstawowe objawy autyzmu?


Zaburzenia interakcji społecznych, to znaczy trudności lub niemożność nawiązywania relacji z innymi. Zaburzenia komunikacji językowej (większość pacjentów nie mówi lub wyraża się w sposób bardzo ograniczony) i bardzo wąskie zainteresowania.



Zdarzają jednak wśród nich osoby bardzo inteligentne.
e zaburzenia przybierają bardzo różną postać. Pacjenci na najniższym poziomie mają poważne braki intelektualne, ci na najwyższym to geniusze.


A co ich łączy?


Osoby z zespołem Aspergera, mimo swej wyjątkowej inteligencji, nie są wolne od problemów z porozumiewaniem się. W tej grupie osób autystycznych znajdują się wykładowcy, a nawet profesorowie, którzy przekazują innym wiedzę, ale nie interesują ich żadne relacje międzyludzkie.


Inni ludzie nic ich nie obchodzą?


No, cóż... powiedzmy, że nie mogą zrozumieć, dlaczego ludzie chcą się żenić, mieć dzieci lub choćby przyjaciół. Powodem tego stanu rzeczy są problemy neurologiczne?
Tak, oni mają trudności ze zrozumieniem uczuć innych ludzi. Nie potrafią odczytać ich emocji ani postawić się na ich miejscu. A czy są szczęśliwi?
Osoby z zespołem Aspergera mówią, że tak. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie stopnia zaburzenia. Istnieje taki punkt, w którym spotykają się nauka i filozofia.
roszę o tym opowiedzieć.
Rodzice, z którymi założyłem instytut MIND, mają dzieci dotknięte poważnymi problemami autystycznymi i chcą je wyleczyć. Ale wśród osób cierpiących na zespół Aspergera są również wybitni muzycy i naukowcy, tacy jak na przykład Einstein.
Dziś już rozumiemy, dlaczego Einstein był taki okropny dla swej żony i dzieci.
Ma pani rację. Gdyby jednak wtedy istniała możliwość wyleczenia go z autyzmu, czy stworzyłby teorię względności?

 

Dziwna choroba.

Dopiero zaczynamy ją badać i wciąż bardzo mało jest literatury fachowej na ten temat. Wiemy jednak, że autyzm polega na zmianach organizacji mózgu w okresie rozwoju, kiedy pewne jego obszary dojrzewają zbyt szybko.

 

To źle?

Aby poszczególne obszary mózgu mogły komunikować się między sobą, muszą się rozwijać równomiernie. Na tym koncentrują się nasze badania, szukamy przyczyn autyzmu w połączeniach mózgowych. Wielu chorych, nawet ci z zespołem Aspergera, odczuwa silny niepokój i nie może znieść w swoim otoczeniu zmian lub nieporządku.

 

Domyślam się, że aby znaleźć rozwiązanie, nie wystarczą badania z jednej dziedziny.


Też tak myślę. W instytucie MIND pracują wspólnie immunolodzy, psychiatrzy, psycholodzy, neurolodzy i genetycy. Żadna z tych dyscyplin naukowych osobno raczej nie zdoła rozwiązać problemu.


Jak można zapobiegać autyzmowi?


Pierwsza sprawa to więcej pieniędzy na badania. Dzięki nim dowiedzieliśmy się na przykład, że antyciała matki atakują mózg dziecka i możemy temu przeciwdziałać.
A czy nie należałoby zacząć od badania efektów połączeń różnych produktów chemicznych, których używamy na co dzień w domu i w pracy?
Całkowicie się z panią zgadzam. Właśnie realizujemy wielki projekt badań epidemiologicznych, aby ustalić, czy matki autystycznych dzieci były narażone na działanie wielu produktów chemicznych obecnych w naszym środowisku.


Proszę podać jakiś przykład.


Kobiety, które w latach 50. zażywały talidomid, środek przeciwko mdłościom podczas ciąży, dużo częściej rodziły dzieci z deformacjami lub z zanikiem kończyn. Poza tym duży odsetek urodzonych przez nie dzieci dotknięty był autyzmem. Byłyby normalne, gdyby ich matki nie zażywały talidomidu. Właśnie to mam na myśli, mówiąc o przyczynach środowiskowych.

 

A inne zagrożenia?


Jesteśmy prawie pewni, że ultradźwięki pozwalające uzyskać obraz płodu, powszechnie stosowane w USA, niekorzystnie wpływają na rozwój mózgu. Dziś jest to nielegalne, jednak pojawił się kiedyś pomysł stworzenia sieci automatów do zdjęć nienarodzonych dzieci. A pamięta pani aparaty rentgenowskie używane w sklepach z butami, które pozwalały zobaczyć stopę dziecka wewnątrz buta? Tak.
Dziś wiemy, że powodują raka. Dlatego myślę, że zwłaszcza podczas ciąży najlepiej jest stosować rozwiązania naturalne wszędzie tam, gdzie to możliwe.

 

Autyzm, Zespół Aspergera cz.1>>

Autyzm, Zespół Aspergera cz.2>>

Autyzm, Zespół Aspergera cz.3>>

Autyzm, Zespół Aspergera cz.4>>

 

acai.cba.pl >> tutaj dowiesz się o dobroczynnym działaniu soku z jagód acai>>


Czy szczepionki mogą powodować problemy neurologiczne?


Czy uważasz, że posiadasz wystarczająco dużą liczbę informacji na temat stosowania szczepionek obowiązkowych dla niemowląt i dzieci, czy też powszechnych -  stosowanych przeciw grypie?

Czy thimerosal zawarty w szczepionkach wpływa na opóźnienia neurorozwojowe dzieci?

Zobacz: http://autism.findoutnow.org/Autism-causes.html

 

Najnowsze informacje, dane o możliwych konsekwencjach szczepień>>

 

Wywiad z dr Dorotą Majewską tutaj>>

 

Wypowiedź Jane Bugermeister

Odporność Twojego malucha>>

 

Dzieci szczepione i nieszczepione:

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Candida Mykotoksyny Aflatoksyny Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera Paciorkowiec

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera