Dlaczego warto pozbyć się toksyn

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie i doświadczenia pacjentów

 


Dlaczego warto pozbyć się toksyn?

 


I znowu kolejny dzień…czas wstać do pracy. Pojawia się ta sama myśl…,,nie mam ochoty nigdzie iść’’. Występujące rankiem lub w ciągu dnia zniechęcenie do wykonywania codziennych czynności, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, spadek sił witalnych, zaburzenia koncentracji i pamięci, bóle głowy oznaczają, że nasz organizm ma kłopoty. Jakie są przyczyny takiego stanu? Odpowiedź jest prosta - zazwyczaj powodem takich objawów jest nagromadzenie się w organizmie toksyn.


Toksyny to substancje wywołujące szkodliwy wpływ na prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych organizmu.  To nie tylko związki powstające podczas przemiany materii (toksyny wewnętrzne), lecz  również (toksyny zewnętrzne) substancje pochodzenia zewnętrznego. Gwałtowny rozwój przemysłu spowodował, że coraz częściej obserwujemy nadmierną emisję toksyn do środowiska. Źródłem szkodliwych substancji mogą być m.in.:

 

  • żywność wysokoprzetworzona;
  • dym tytoniowy;
  • woda i gleba (pestycydy, nawozy sztuczne);
  • zanieczyszczenia środowiska (metale ciężkie, związki siarki);
  • środki czystości stosowane w domu;
  • wyroby przemysłu chemicznego (kosmetyki, lakiery, farby).

 

Według Międzynarodowego Centrum Rejestracji Chemikaliów (Chemical Abstracts Service) z siedzibą w USA istnieje ponad 13 mln różnych wyprodukowanych przez przemysł syntetycznych substancji chemicznych, przy czym 100 tys. z nich to substancje, przed którymi nie jesteśmy w stanie się obronić. Aż 90% substancji szkodliwych (toksyn) przedostaje się do organizmu człowieka stanowiąc potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Działanie substancji, z którą styka się organizm może być dwojakie: bezpośrednie działanie miejscowe oraz działanie na cały organizm po wniknięciu do krwi.

 

Część toksyn, które trafiają do organizmu usuwana jest na bieżąco przez układ oddechowy, układ pokarmowy, skórę i układ moczowy. Jeśli ilość szkodliwych substancji nie jest zbyt wysoka i wyżej wspomniane układy sprawnie pracują, wówczas toksyny są eliminowane z organizmu. Jednak nadmiar toksyn może się kumulować w organizmie (szczególnie w wątrobie, tkance tłuszczowej) i zakłócać wiele życiowych procesów. Nie oczyszczony organizm gorzej przyswaja niezbędne składniki odżywcze, pojawiają się zaburzenia układu odpornościowego, gorszy nastrój, zmęczenie.

 

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Skuteczne usuwanie toksyn jest związane ze zmianą sposobu odżywiania i stylu życia. Podstawą jest dieta bogata w warzywa, owoce, bogate w błonnik, woda, ale również dodatkowym wsparciem może być właściwa suplementacja.

 

Znane właściwości oczyszczające posiadają zielone barwniki – chlorofil i jego pochodna chlorofilina. Wiążą one szkodliwe substancje i wspomagają ich usuwanie z organizmu. Liquid Chlorophyll CaliVita® to produkt zawierający chlorofilinę sodowo-miedziową pochodzącą z lucerny siewnej, rośliny o właściwościach alkalizujących, bogatej w białko, chlorofil, beta-karoten, witaminy i enzymy. Lucerna siewna jest także składnikiem produktu Green Care.


Stosuj Ocean 21, który usuwając toksyny, jednocześnie wypłukuje metale ciężki, i inne chemiczne związki z dodatków zapachowych i smakowych w żywności, z leków farmakologicznych, z pasty do zębów, szamponów, lakieru do paznokci, szminki, spalin samochodu i wielu innych, na jakie się narażasz przez lata. To również sprawcą Twoich chorób. Dopóki nie usuniesz toksycznych związków, dopóty choroba będzie powracać.

 

Doskonałym uzupełnieniem oczyszczania organizmu może być nopalskładnik aktywny produktu Nopalin, wywołuje uczucie sytości i pełni istotne funkcje w procesie trawienia i zmniejszenia apetytu. Produkt Slim Formula zawiera zaś optymalnie dobrane proporcje aktywnych składników o znanych właściwościach odtruwających i oczyszczających, stymulujących proces trawienia i aktywność jelit. Natomiast produkt Probio Balance, będący kompleksową formułą zawierającą probiotyki i prebiotyk, może wspomóc procesy trawienia pokarmów oraz utrzymanie równowagi flory bakteryjnej jelit.

 

W procesie oczyszczania mogą okazać się pomocne również substancje wykazujące właściwości antyoksydacyjne m.in.: witamina C (C 500, C Plus Flavonoids), witamina E (Vitamin E), beta-karoten (Beta -Carotene), koenzym Q10 (Coenzyme Q10, Super Co Q10 PLUS, Sublingual Co Q10), a także składniki aktywne zawarte w produkcie Smokerade.

 

Usuwanie toksyn z organizmu jest niezwykle istotne, by nasz organizm sprawnie funkcjonował. Musimy zatem zadbać o jego właściwe oczyszczanie, gdyż jak wszyscy wiemy proces produkcji toksyn z różnych źródeł ma tendencję wzrostową. Dzięki oczyszczeniu poprawi się nam nastrój, zwiększy koncentracja, a przede wszystkim odzyskamy energię, która zapewni, że pełni wigoru i entuzjazmu zaczniemy nowy dzień!

"CaliNews" luty 2010

 

Candida, zanieczyszczenia metalami a autyzm i Zespół Aspergera tutaj>>

 

 

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Candida Mykotoksyny Aflatoksyny Gronkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera Paciorkowiec

Mykotoksyny Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera