Rak żywi się cukrem! Tego nie uczą lekarzy!

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Borelioza

Opinie i doświadczenia pacjentów


Rak żywi się cukrem!

 

 

Czy wiesz, że:

 

Cukier odżywia pasożyty i guzy, sprawia, że rosną szybciej.

 

Biała mąka + cukier = wzrost komórek, pożywka dla guzów, grzybów, bakterii patogennych (np. gronkowiec, paciorkowiec).

 

 

Nie zanudzajcie nas dietą!"

 

"Bardzo niepokojący jest fakt, że w akademiach medycznych prawie w ogóle nie poświęca się uwagi diecie. W większości uczelni pojęcia z zakresu żywienia rozsiane są po innych dyscyplinach, takich jak biochemia i epidemiologia. Moja wiedza na ten temat przed podróżą do Tybetu była znacznie mniejsza niż wiedza przeciętnego czytelnika „Cosmopolitan". Z niewielką przesadą w taki oto sposób można streścić to, czego mnie nauczono:

-     Pożywienie składa się z węglowodanów, lipidów, białek, witamin i minerałów.

-     Ludzie cierpiący na otyłość powinni spożywać mniej kalorii.

-     Chorzy na cukrzycę muszą jeść mniej tłuszczu, nadciśnieniowcy mniej soli, a ci, którzy cierpią na choroby sercowe - mniej cholesterolu.

 

Moja ignorancja w dziedzinie żywienia długo kazała mi traktować pogardliwie leczniczą rolę pokarmów."

Prof. David Servan-Schreiber, Antyrak Nowy styl życia.

 

Wywiad z prof. D. Servan-Schreiberem film>>


Rak spoczywa uśpiony w każdym z nas

 

Nasze ciała produkują wadliwe komórki, jak wszystkie inne żywe organizmy. Tak powstają guzy. Nasze ciała zostały jednak wyposażone przez Boga (inni uważają że przez naturę) w mechanizmy, które wykrywają takie komórki i kontrolują ich rozwój. W świecie tzw. zachodnim, na raka umiera jedna osoba na cztery, ale trzy na cztery nie. Ich mechanizmy obronne spełniają swoje zadanie i osoby te umierają z innych przyczyn.

 

Rak jest coraz bardziej rozpowszechniony na Zachodzie; wzrost liczby zachorowań obserwuje się od lat czterdziestych ubiegłego wieku.

 

W ciągu minionych pięćdziesięciu lat trzy zasadnicze czynniki w sposób drastyczny zmieniły nasze środowisko naturalne:

 

    1. W naszej diecie zwiększyła się ilość oczyszczonego cukru.
    2. Nastąpiły zmiany w uprawie roślin i hodowli zwierząt, które spowodowały zmiany w składzie chemicznym spożywanej przez nas żywności.
    3. Stykamy się z ogromną liczbą produktów chemicznych, które nie istniały przed 1940 rokiem.


Walka z rakiem zaczyna się w kuchni!

Prof. David Servan-Schreiber

 


Spożycie rafinowanego cukru poszybowało w górę


Nasze geny rozwijały się w środowisku, w którym rocznie na osobę przypadały najwyżej dwa kilogramy cukru w miodzie. W 1830 roku spożycie cukru wynosiło pięć kilogramów, a pod koniec XX wieku osiągnęło szokującą wartość siedemdziesięciu kilogramów.

 

Zmiany w ilości spożycia oczyszczonego cukru:


5 kg rocznie w 1820 roku;

70 kg rocznie w 2000 roku/na osobę

 

Spożycie cukru (w kg)

1820 1840 1860  1880  1900 1920 1940 1960 1980  2000

Zmiany w ilości spożycia oczyszczonego cukru:

5 kg rocznie w 1820 roku; 70 kg rocznie w 2000 roku/na osobę

 

Niemiecki biolog Otto Heinrich Warburg zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie, że metabolizm guzów złośliwych jest w dużej mierze uzależniony od spożycia glukozy. (Glukoza to odmiana strawionego cukru w organizmie). Badania typu PET, stosowane w celu wykrycia raka, często polegają na zidentyfikowaniu w ciele obszarów pochłaniających najwięcej glukozy. Jeśli jakiś jego fragment wyróżnia się na tle reszty wchłanianiem zbyt wielkiej ilości glukozy, bardzo praw­dopodobną przyczyną tego zjawiska jest rak.

 

Kiedy spożywamy cukier lub białą mąkę - substancje odznaczające się wysokim indeksem glikemicznym - poziom glukozy we krwi gwałtownie rośnie, ponieważ organizm natychmiast uwalnia dawkę insuliny po­zwalającą glukozie wniknąć do komórek. Wydzielaniu insuliny towarzyszy uwalnianie innego związku zwanego IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu), którego zadaniem jest stymulowanie wzrostu komórek. Innymi słowy cukier odżywia tkanki i sprawia, że rosną szybciej. Ponadto insulina oraz IGF wywołują pewien wspólny efekt: podsycają procesy zapalne, które - o czym przekonaliśmy się w rozdziale 4 - stymulują wzrost komórek i służą jako odżywka dla guzów.

rak-dieta-cukier

Obecnie wiadomo już, że nagłe skoki poziomu wydzielania insuliny i IGF nie tylko podsycają wzrost komórek rakowych, lecz także ich zdolność wnikania do sąsiadujących tkanek.

 

Profilaktycznie zastosuj Nopalin

 

Nopalin dostarcza organizmowi cenny błonnik, który pobudzając perystaltykę jelit przyspiesza wydalanie stolca, a wraz z nim toksyn i zbędnych substancji. Opuncja wiąże i wydala z organizmu nadmiar kwasów żółciowych, tłuszczów oraz glukozy. Jest niezastąpiony w profilaktyce cukrzycy, otyłości, nowotworów i miażdżycy.

 

Eksperyment naukowy

 

Naukowcy wszczepili myszom komórki raka piersi i okazało się, że są one mniej podatne na chemioterapię, kiedy wydzielanie insuliny w ich organizmie zostało wzmocnione za pomocą cukru. Badacze wyciągnęli z tego wniosek, że do zwalczania raka potrzebny jest nowy rodzaj leków: takich, które będą zmniejszać wydzielanie do krwi insuliny oraz IGF.

 

Każdy może zredukować ilość oczyszczonego cukru i białej mąki w diecie. Wykazano, że zwyczajne zmniejszenie zawartości tych składników błyskawicznie oddziałuje na poziom insuliny i IGF we krwi. Innym efektem takiego działania jest poprawa stanu zdrowia skóry.

 

Spożycie cukru a trądzik

 

Związek między poziomem cukru we krwi i stanami zapalnymi może się wydawać naciągany. Jak bowiem cukierek, kostka cukru w filiżance kawy lub kromka białego chleba z dżemem miałaby wpływać na fizjologię ludzkiego organizmu? Tymczasem, gdy przeprowadzimy analizę wyprys­ków na skórze, stwierdzimy, że związek ten jest oczywisty.

 

Doktor Loren Cordain zajmuje się badaniami nad odżywianiem na Uniwersytecie Kolorado. Usłyszawszy, że pewne społeczności, których styl życia bardzo różni się od naszego, nie cierpią na trądzik (trądzik jest między innymi efektem zapalenia naskórka), postanowiła zbadać to zagadnienie, gdyż to twierdzenie wydało jej się niedorzeczne. Trądzik jest czymś w rodzaju rytuału przejścia w dorosłość, dotykającego od 80 do 95% nastolatków w krajach zachodnich. Doktor Cordain zgromadziła zespół dermatologów, którzy mieli zbadać skórę tysiąca dwustu nastolatków żyjących na odciętych od świata wyspach Kitavan w Nowej Gwinei oraz stu trzydziestu Indian z plemienia Ache w Paragwaju. Badacze nie wykryli w tych grupach ani śladu trądziku. W artykule zamieszczonym w czasopiśmie „Archives of Dermatolo-gy" przypisują to sposobowi odżywiania przebadanych nastolatków. Diety tych współczesnych odosobnionych populacji ludzkich przypominają diety naszych dalekich przodków, nie zawierają bowiem cukru i białej mąki, a - co za tym idzie - w ich krwi nie dochodzi do nagłych skoków poziomu insuliny i IGF.

 

NOWOTWÓR - optymalny zestaw profilaktyka i wspomaganie terapii>>

 

Stosuj profilaktykę, systematycznie, przynajmniej raz w roku oczyszczaj organizm z pasożytów i toksyn>>

 

Czym bezpiecznie słodzić?


Pod żadnym pozorem nie słodź aspartamem, ani nie spożywaj żywności zawierającej aspartam!


Zastosuj:

 

Nektar z agawy, ksylitol, stevia, fruktoza

 

Nektar z agawy


Niedawno zespół uczonych z Uniwersytetu w Sydney, który wprowadził pojęcie indeksu glikemicznego, wskazał naturalny substytut białego cukru o bardzo niskim indeksie glikemicznym.

agave tequilana rak nektarJest nim nektar z agawy. Wyciąg z soku kaktusa (wykorzystywany przy produkcji teguili) ma wspaniały smak, porównywalny ze słabym miodem. Jest trzy razy słodszy od białego cukru, lecz jego indeks glikemiczny jest cztery do pięciu razy niższy niż indeks miodu. Można go wykorzystywać do słodzenia herbaty, kawy, owoców i deserów zamiast cukru lub syropów.

 

zdj. Blue Agave (Agave tequilana)

 

Syrop z agawy to syrop pozyskiwany z meksykańskiego kaktusa, ze specjalnej jego odmiany Agave tequilana oraz Agave Salmiana, zupełnie naturalny, przefiltrowany, a następnie zagęszczony przez podgrzanie do konsystencji syropu.


Indeks glikemiczny bardzo niski wynosi 15 (IG: 15).
W smaku przypomina bardzo delikatny miód o posmaku naturalnych landrynek.

 

Syrop a nektar z agawy

 

Syrop i nektar pozyskiwane są z tego samego soku, ale zagęszczane przez podgrzewanie w innej temp. stąd różnica w smaku, konsystencji i barwie.
Z reguły oba produkty różnią się nazwą. Nektar z agawy ("agave nectar") może też być nazywany surowym syropem z agawy ("raw agave syrup") lub surowym ciemnym syropem z agawy ("raw dark agave syrup"). agave-salmiana-rak-Otto-WarburgJeśli mamy przed sobą dwie butelki, jedną z syropem, drugą z nektarem, bez trudu rozróżnimy, o który chodzi. Syrop, w butelce jasno-złoty, wylany na biały talerzyk jest niemal przezroczysty, rozlewa się szybciej. Nektar jest ciemno bursztynowy, rozlewa się wolniej.

 

fot. Agave salmiana


Syrop z agawy jest bardzo delikatny w smaku, neutralny, lejący, nieco jak bardzo delikatny w smaku miód lub jasne karmelki. Nektar z agawy jest trochę gęstszy, w smaku bardziej korzenny, pikantniejszy, przypominający miód gryczany i nieco muscovado.
Oba mają niski indeks glikemiczny, więc polubią je osoby dbające o sylwetkę, te które mają problem z przyswajaniem cukrów lub alergię na miód. I syrop i nektar świetnie nadają się do słodzenia deserów, placków, naleśników, zup, sosów, herbaty, kawy, kompotu, ciast, budyniu itp. Oba są przepyszne.

 

Ksylitol cukier brzozowy posiada wielokrotnie niższy indeks glikemiczny (IG:8) niż glukoza czy sacharoza indeks glikemiczny dziewięciokrotnie niższy od cukru (sacharozy). Ksylitol nie fermentuje w przewodzie pokarmowym tak jak glukoza, fruktoza, sacharoza czy laktoza. Podobnie jak cukier może być stosowany do przeróbki w wysokich temperaturach. Ksylitol jest powoli przetwarzany w organizmie z minimalnym udziałem insuliny, wskutek czego posiada ponad dziewięciokrotnie niższy indeks glikemiczny od cukru. Dzięki temu jest bardzo bezpieczny dla diabetyków. Utrzymując niski poziom insuliny, przeciwdziała procesom przedwczesnego starzenia się. Ponadto zawiera prawie 2-razy mniej kalorii niż cukier!

 

Uważnie czytaj etykiety, kupuj zawsze ksylitol - naturalny cukier z brzozy. W sprzedaży znajduje się także - opisany jako ksylitol - wyrób syntetyczny!


Ksylitol znajduje się w Lion Kids Multiwitamin + D


Stevia (Stevia Rebaudiana) to zioło zwane "słodkim zielem", bardzo popularne w Brazylii i Paragwaju (mniej więcej tak jak u nas szałwia czy mięta).
Znane tam od setek lat, a od ok. 40 lat niezwykle popularne w Japonii, ostatnio również w USA - prowadzono nad nią badania na kilku Uniwersytetach. W Europie stevia nie otrzymała atestu mimo, że po 15 latach obowiązkowych badań nie wykazała żadnych skutków ubocznych. Kupić ją można w Polsce, pod rak-zywi-sie-cukrempostacią fluidu (koncentrat z liści stevii o najbardziej neutralnym smaku), soku (o posmaku drzewa sandałowego), proszku, suszonych liści.

 

Stevia jest kilkaset razy słodsza od cukru (4-5 kropli osładza kubek herbaty), ma właściwości antybakteryjne, jest bogata w naturalne olejki i substancje odżywcze, bezpieczna dla cukrzyków. Ma lekko mdławy posmak (jeśli próbować ją bez rozpuszczania w płynach), jest słodzikiem w 100% naturalnym, bezpiecznym dla organizmu i dobrze znosi gotowanie, pieczenie etc. Trzeba najpierw wypróbować ilość stevii, która nam odpowiada do słodzenia np. kawy, herbaty, zaczynając od bardzo małej ilości (na czubek łyżeczki) i pamiętając o tym, że stevia jest bardzo słodka.

 

Stevia  IG: 5

 

Stevia słodzi sok GraVital Juice>>

 

Pobierz bezpłatny fragment e-booka zawierający 11 przepisów ze stewią>>

 

Fruktoza Pojawiły się informacje, że fruktoza nie jest tak korzystna, jak się wydawało (niski IG, sprzyja cukrzykom i osobom dbającym o linię), gdyż podwyższa poziom cholesterolu i powoduje tycie. Co na ten temat mówi Dominique Bertrand (konsultantka z ekipy Michela Montignac'a):

Te informacje dotyczą fruktozy pozyskiwanej w Stanach Zjednoczonych, którą robi się ze skrobi kukurydzianej, która jest tam niezwykle popularna, ma jednak bardzo wysoki IG, a fruktoza z niej pozyskiwana podnosi poziom cholesterolu.


Nie dotyczy to prawdziwej fruktozy pozyskiwanej z owoców!


Informację z jaką fruktozą mamy do czynienia można znaleźć u producenta. Na polskim rynku zdrowej żywności można dostać co najmniej dwa jej rodzaje, od dwóch różnych producentów: pierwszy sprowadza fruktozę ze Stanów Zjednoczonych i na opakowaniu można przeczytać, że kupuje ją od firmy zajmującej się przetwarzaniem kukurydzy (to, że jest pozyskiwana z kukurydzy potwierdza również polski producent, sprowadzający tę fruktozę) druga jest sprowadzana z Izraela i pozyskiwana z owoców cytrusowych o czym również dowiedzieć się można od producenta. Sprawdzaj, czy na opakowaniu znajdziesz te informacje! Uwaga na syrop glukozowo-fruktozowy - czytaj etykiety!

 

Fruktoza z malin słodzi Polinesian NONI


Indeks glikemiczny fruktozy jest również niewysoki i wynosi 20.

 

Mączka chleba świętojańskiego IG - 15 - niskichleb-świętojański-mączka

 

Chleb świętojański jest również znaną substancją słodzącą. Suszone owoce chleba świętojańskiego je się według tradycji w czasie żydowskiego święta Tu Bishvat. Sok z chleba świętojańskiego piją natomiast Muzułmanie w czasie Ramadanu. Strąki chleba świętojańskiego były najistotniejszym źródłem cukru, zanim trzcina cukrowa oraz buraki cukrowe stały się tak powszechnie dostępne. Obecnie, ziarna przetwarza się i wykorzystuje w kosmetyce, przy leczeniu z tytoniu oraz do wytwarzania papieru. Proszek oraz chipsy z chleba świętojańskiego wykorzystuje się także jako składnik ciast i ciasteczek, dodawany zamiast czekolady. W Egipcie, chleb świętojański je się jako przekąskę. Kruszone strąki są wykorzystywane do przygotowywania odświeżającego napoju więcej>>

 

Pieczywo wieloziarniste

 

Spożywanie chleba wieloziarnistego z mąki orkiszowj, owsianej, żytniej z siemieniem lnianym etc. również odgrywa bardzo ważną rolę w spowal­nianiu przyswajania cukrów pochodzących z pszenicy. Z tego samego powodu powinno się unikać białego ryżu i zastępować go brązowym lub białym ryżem basmati o znacznie niższym indeksie glikemicznym. A przede wszystkim spożywać warzywa, również strączkowe (fasolę, groch, soczewicę). Charak­teryzują się one niskim indeksem glikemicznym, a poza tym zawarte w nich związki roślinne intensywnie zwalczają raka.

 

Niesłychanie ważne jest unikanie cukierków i przekąsek między posiłkami. Gdy w tym czasie podjadamy ciastka (albo cukier), nic nie powstrzymuje wzrostu poziomu insuliny. Tylko ich łączenie z innymi produktami, zwłaszcza z włóknami warzyw i owoców lub przyjaznymi tłuszczami (takimi jak oliwa z oliwek bądź masło organiczne), spowalnia asymilację cukru i zmniejsza skoki insuliny. W taki sam sposób niektóre owoce i warzywa - takie jak cebula, czosnek, jagody, wiśnie i maliny - ograniczają wzrost zawartości cukru we krwi.

 

Dieta oparta na produktach o niskim indeksie glikemicznym ogranicza ryzyko wzrostu raka. Zespół badawczy szpitala Hotel-Dieu w Paryżu wykazał, że jednocześnie pozwala ograniczyć ilość tkanki tłuszczowej na rzecz tkanki mięśniowej.

 

" W celu wyprodukowania takiej samej ilości energii, jaką wytwarza zdrowa komórka, komórka rakowa potrzebuje 15 razy więcej glukozy. Musi ona jednak fermentować glukozę, a jest to bardzo mało wydajny sposób produkcji energii, przynoszący wiele odpadów. (...) Guzy nowotworowe zawsze szukają dodatkowych źródeł energii, aby dzielić i mnożyć swoje komórki. Cukier jest jednym z ich ulubionych. Niepohamowana chęć spożywania cukru może wskazywać na nadmierną aktywność komórkową i sporo osób, które jedzą zbyt wiele cukru, rozwinie w swoim ciele nowotwory." A. Moritz

 

Sygnały ostrzegawcze

 

Większość nowotworów pojawia się dopiero po wielokrotnych sygnałach ostrzegawczych. Znaki te mogą mieć następujące formy:

 

- bóle głowy, które cały czas uśmierzasz środkami przeciwbólowymi;

- zmęczenie, które starasz się zwalczyć kawą, herbatą lub napojami gazowanymi;

- nerwowość, którą starasz się kontrolować nikotyną;

- sięganie po leki, przyjmowane w celu wyeliminowania niekorzystnych objawów;

- sezonowe przeziębienia, którym nie pozwalasz samoistnie ustąpić;

- brak czasu na relaks, śmiech, ciszę;

- konflikty, których starasz się uniknąć;

- udawanie, że zawsze czujesz się dobrze, choć tak nie jest;

- bezustanna konieczność zadowalania innych, która bierze się z poczucia bycia bezwartościowym i niekochanym;

- nagradzanie się jedzeniem, ponieważ czujesz się niegodny czegokolwiek;

- brak wybaczenia sobie i innym;

- narzekanie.

 

 

Opracowała: Renata Kłosowicz

 

Na podst.:

Prof. David Servan-Schreiber, Antyrak Nowy styl życia. Warszawa 2008

Moritz Andreas, Rak nie jest chorobą. Warszawa 2012

 

David Servan-Schreiber - neuropsychiatra, profesor psychiatrii klinicznej

 

Substancje słodzące i słodziki więcej tutaj>>

 

Wywiad z prof. D. Servan-Schreiberem film>>

 

Polinesian Noni - liofilizowany sok z całych owoców noni>>

 

Zamówienia - korzystaj z cen hurtowych>>

 

Zapytaj eksperta>>

 

Algi - zielone złoto zawarte w Ocean 21>>

 

Na temat znaczenia suplementacji tutaj>>

 

Nieżywi lekarze nie kłamią tutaj>>


Produkty żywnościowe zakwaszające i alkalizujące organizm>>

 

Nie daj się zjeść grzybom candida >>

 

Zakupy w autoryzowanym sklepie:

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

Dr David Servan-Schreiber, Antyrak Nowy styl życia. Warszawa 2008

 

Zobacz film (kliknij, aby odtworzyć):

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Candida Gronkowiec Paciorkowiec Dieta

Reakcja Jarisha-Herxheimera Klub Calivita Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu

 

Uwaga!  Strona ma charakter informacyjno-szkoleniowy i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność  menedżera CaliVita®Wyżej wymieniony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej.  CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.