Wstydliwy problem

Niewidzialni zabójcy  pasożyty wewnątrz nas

Lamblie Owsiki Tasiemiec Glista Przywry Tęgoryjec Epilepsja Autyzm Zespół Aspergera Włosogłówka Opinie i doświadczenia pacjentów

 

Wstydliwy problem

 


  1. Jelito – korzeń życia.
  2. Błonnik.
  3. Synergizm wspólnego stołu.
  4. Dlaczego Murzyni w Afryce nie chorują na nowotwory jelit?
  5. Zespół jelita wrażliwego (drażliwego) ZDJ.
  6. A może zioła?

 

Chińczycy od stuleci nazywali jelito "korzeniem życia". Korzeń - jak wiemy - pobiera z gleby składniki odżywcze niezbędne do życia i dostarcza je roślinie. Czy roślina z chorym, przegniłym, pokrytym grzybami korzeniem będzie zdrowa i czy w ogóle będzie żyła? Odpowiedź jest oczywista - bez zdrowego korzenia roślina nie przeżyje.

 

Jaką rolę ma nasze jelito i czy słusznie nazywamy je "korzeniem życia"?


Jelito - korzeń ma za zadanie wydostać z pokarmu cenne składniki odżywcze, dotrawić je i przetworzyć  na takie, które będą łatwo przyswojone  przez  Twój  organizm.  Dzięki obecności niezbędnej do tego procesu "przyjaznej" mikroflory  cały proces może się odbywać bez zakłóceń, a w jelicie wytwarzane są dzięki temu liczne witaminy m.in. z grupy B, K oraz aminokwasy budulcowe, które w odpowiedniej formie wędrują do wnętrza organizmu.

Aby całe Twoje ciało było zdrowe i właściwie odżywione, Twoje jelito musi być czyste i wyposażone w prawidłową mikroflorę jelitową..

 

Co druga kobieta i co czwarty mężczyzna cierpią na zaparcia. Kłopoty z regularnym wypróżnieniem mają również niemowlęta i dzieci. W skrajnych przypadkach stolec wydalany jest z trudem i przypomina kamienie.


Zaparcia to temat intymny i nieco wstydliwy. Mówimy o nich niechętnie, chociaż w cywilizacji krajów Europy są zjawiskiem powszechnym. Z powodu zaparć cierpi co druga kobieta i co czwarty mężczyzna, a także niemowlęta i dzieci. Co więcej, skala występowania tej dolegliwości narasta.

 

Powszechnie uważa się, że podstawową przyczyną zaparć jest niewłaściwe odżywianie. Podstawowym powodem zaparć jest dysbioza, czyli nieprawidłowy skład mikroflory jelit. Rysunek ilustruje wpływ rozmaitych czynników środowiskowych zaburzenia perystaltyki, prowadzące do zaparć. Widzimy wyraźnie, że nieprawidłowy skład mikroflory jelit, czyli dysbioza jest tutaj niezwykle ważnym elementem.

 

Udział czynników środowiskowych w powstawaniu zaparć:

zaparcia-błonnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Synergizm wspólnego stołu


Jednym z koniecznych warunków prawidłowej czynności układu trawiennego jest obecność w jelitach prawidłowej mikroflory. Są to drobnoustroje pozostające z nami w symbiozie, które żyją w świetle jelit i biorą aktywny udział w procesach trawienia - między innymi, choć może trudno w to uwierzyć, ale to właśnie one regulują perystaltykę jelit i stolec. Symbiotyczne bakterie jelitowe to organizmy bardzo wrażliwe i chimeryczne. Każda niekorzystna zmiana środowiska, wywołana, na przykład, przez nieszkodliwe z pozoru chemiczne dodatki żywieniowe niszczy kolonie tych przyjaznych mikroorganizmów. Ponieważ o zdrową żywność jest coraz trudniej liczba ofiar dysbiozy rośnie lawinowo. Szczególnie silne działanie dysbiotyczne mają leki, zwłaszcza antybiotyki. O tym, wie każdy, kto chociaż raz przeszedł kurację antybiotykową. Pojawiają się wówczas wzdęcia, nudności, i …. zaparcia, a w skrajnych przypadkach biegunki.

 

Szczególnie wrażliwe na działanie czynników dysbiotycznych są małe dzieci i ludzie starsi. Na szczęście dysbioza poddaje się leczeniu. Chociaż człowiek jest istotą wszystkożerną, to jednak od zarania dziejów najważniejszy element naszej diety stanowiły i dalej stanowią warzywa, zboża i owoce. Dostarczają one niezbędnych do życia witamin, związków mineralnych i mikroelementów. To właśnie w pokarmach roślinnych znajdziemy błonnik, uważany dziś za dietetyczny regulator perystaltyki. Błonnik ten musi jednak zostać uprzednio nadtrawiany. W przeciwnym razie nie poprawi perystaltyki, ale będzie wywoływał uczucie ciężaru w brzuchu, wzdęcia, kolki i mdłości. Jednakże my sami nie produkujemy enzymów trawiących błonnik roślinny. To zadanie wykonują za nas bakterie mikroflory jelit.

 

Zachodzi tu niezwykłe zjawisko „wspólnego stołu” charakterystyczne dla większości roślinożerców. Bakterie jelitowe żywiąc się celulozą dostarczaną przez nas wraz z pokarmem roślinnym, umożliwiają nam pełne wykorzystanie zawartych w roślinach witamin, soli mineralnych i substancji odżywczych, a przetrawiony błonnik roślinny służy do formowania mas kałowych i regulacji perystaltyki. Dlatego też koniecznym uzupełnieniem żywienia w zaparciach są probiotyki, np. AC Zymes, synbiotyki Probio Balance.


Należy je konsekwentnie zażywać przez kilka miesięcy, aż do pełnego wyregulowania wypróżnień.

 

Dlaczego Murzyni w Afryce nie chorują na nowotwory jelit?

 

Podczas pracy w Afryce, dr Denis Parsons Burkitt* zaczął się zastanawiać, dlaczego ludność afrykańska nie cierpi wcale lub prawie wcale na dolegliwości i choroby, które trapią ludność krajów uprzemysłowionych. Czy odżywianie rzeczywiście ma taki wpływ na nasze zdrowie?
Będąc w Afryce wśród lekarzy - misjonarzy stworzył sieć współpracowników - korespondentów, którą z błonnik-zaparcia-nowotwor-jelit-dieta-przeciw-zaparciomczasem rozszerzył w Indiach i USA.


Po 5 latach miał dane z 200 szpitali z 20 krajów. Wynik współpracy był oczywisty: wszystkie choroby naszych czasów były niezwykle rzadkie wśród ludności krajów jeszcze nieuprzemysłowionych, zachowujących tradycyjne zwyczaje jedzenia.

 

W ciągu 13 lat, w jego szpitalu w Afryce, gdzie było 2500 łóżek było tylko 3 przypadki guzów jelita. W wiejskich rejonach rak odbytu stanowił zaledwie 1% wszystkich przypadków raka, podczas gdy w Europie zachodniej 15% (czasy II wojny i po wojnie). Podobnie w Japonii przed wojną prawie nie było przypadków zaburzeń jelitowych spowodowanych bacterium E.coli.
Co się dzieje z przewodem pokarmowym, kiedy się zmienia odżywianie? - pytał dr Burkitt. W odpowiedzi pomógł biochemik dr Aleksander Walker, który pracował w afrykańskim więzieniu. Zauważył, iż ludzie czarni, stosujący regionalne pożywienie wydalają stolec 2 razy dziennie już po 9 godzinach po posiłku, podczas gdy biali więźniowie, potrzebowali na to 27 godzin!


Skąd aż taka różnica?


Biali więźniowie jedli biały chleb i żywność niemal pozbawioną błonnika.
Murzyni nie znali wcale zaparć, które białym ludziom, wciąż towarzyszyły.


Dr Burkitt zbadał pożywienie Afrykanów i stwierdził, iż jadają oni dziennie ok. 27 gram błonnika! Europejskie pożywienie ludzi białych zawierało zaledwie 6,4 gram błonnika dziennie.


Stało się jasne, dlaczego Europejczycy czy mieszkańcy USA mają poważne trudności w wypróżnianiem, często zapadają na zapalenie wyrostka robaczkowego, hemoroidy, wiele innych chorób jelita grubego, często szczególnie u osób z grupą krwi O kończy się rakiem jelita.


Błonnik jako balast w kiszkach wzmaga prawidłową perystaltykę jelit.


Dla przykładu tzw. "podstawa zdrowia" mleko nie zawiera błonnika, ale dużo dość szkodliwych składników szczególnie dla dzieci z grupa krwi 0 i A.
"Dobre mamusie" dbają o swoje dzieci, aby piły mleka zwierzęcego jak najwięcej. Tym czasem nadmiar białka zwierzęcego w mleku oraz tłuszcze nasycone znacznie hamują wchłanianie się wapnia do organizmu, powodując skłonność do poważnych infekcji, chorób neurologicznych oraz nowotworów.
Natomiast o warzywa i owoce, posiadające bogactwo łatwo przyswajalnego wapnia i wielu innych cennych składników dla zdrowia,  nie ma tak wielkiego nacisku i dbałości.  Nie dba się tak bardzo o to, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości błonnika, wspomóc enzymami i dostarczyć naturalne witaminy czy minerały w tym wapń w postaci chelatów.


Jagody to jedne z najbogatszych, naturalnych źródeł antyoksydantów. Uprawiane w sposób naturalny borówki, truskawki, maliny i jeżyny zawierają silne, zwalczające choroby fito składniki, takie jak kwas elagowy, kwercetynę, witaminę C i antocyjaniny.

 

Jagody są również bogate w błonnik.

 

Znakomite rezultaty przynosi stosowanie soku z jagód acai. Reguluje on pracę jelit, ponadto jest niezwykle odżywczy!

 

Acai - właściwości odżywcze i prozdrowotne, działanie>>

 

Preparaty pomocne we wspomaganiu prawidłowego wypróżniania, bogate w błonnik:

Nopalin - kaktus opuncja nopal;

Acai organic - sok z jagód acai 100%

Ocean 21 - algi, aloes, buraki, marchew, borówki, żurawina; 
Zenthonic - mangostan, żurawina, jabłka, wiśnie, gruszki, maliny, truskawki;
Green Care - lucerna


Inna hipoteza zakłada, że wszystkiemu jest winna nieprawidłowa flora bakteryjna.
Dr Burkitt odkrył, iż ta, która znajduje się w kiszkach Afrykanów, różni się znacznie od europejskiej.
Być może osobiście doświadczyłeś tego będąc w ciepłych krajach afrykańskich, gdzie po kilku dniach tamtejszego jedzenie, zapadłeś na lekkie rozwolnienie stolca lub silny ból brzucha i biegunkę popularnie zwany: "klątwa faraona". Dr Burkitt dodaje, iż powolny proces wydalania, przy niedoborze błonnika, daje więcej czasu bakteriom na nadmierne rozmnażanie się. Taka koncentracja w jelicie, automatycznie pociąga za sobą  wytwarzanie przez grzyby, chorobotwórcze bakterie czy inne pasożyty toksyn - szkodliwych, substancji silnie żrących oraz rakotwórczych.
Podobnie dzieje się ze źle strawionym pożywieniem, które zalega najczęściej w dolnych partiach jelita powodując hemoroidy, guzy oraz zmiany nowotworowe.


Lekarze biją na alarm - obecność pasożytów może być przyczyną pojawiania się dolegliwości na tle alergicznym lub ich nasilania.


Pasożyty atakują coraz ostrzej!


W tym celu, jak twierdzi prof. Valeria Sedlak-Vadocz przed każdą kuracją leczniczą, jeśli tylko jest na to czas, warto podać Paraprotex, aby zminimalizować siedlisko infekcji w jelicie, a tym samym udrożnić wchłanialność składników pokarmowych i odżywczych podawanych leków i naturalnych suplementów.


Za szczególną pomoc w większości chorób jelita, a w tym Leśniowskiego - Crohna i chorób nowotworowych, prof. Valeria Sedlak-Vadoc na Konferencji medycznej w Krakowie (05-06.02.2005) podała Immunaid. Porównała ten Preparat do "karabinu maszynowego" na komórki nowotworowe.
Okazuje się, iż pasożyty są poważną przyczyną tworzenia się większości chorób, w tym autoimmunologicznych, m.in.: astmy i alergii.

 

Liczba zachorowań na raka jelita grubego stale rośnie. Pod względem częstości występowania u Europejczyków zajmuje on drugie miejsce wśród nowotworów złośliwych. U kobiet wyprzedza go tylko rak piersi, u mężczyzn - rak płuca.
Rocznie w Polsce rozpoznaje się ok. 11 tys. nowych zachorowań na raka jelita grubego. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem (od 50. roku życia). Liczba zgonów z powodu tej choroby sięga w Polsce 8 tys., a odsetek przeżyć 5-letnich szacuje się na 20%. Zgodnie z przewidywaniami do 2010 r. odsetek zgonów z powodu tej choroby może wzrosnąć o ponad 40% u kobiet oraz aż o 80% u mężczyzn. (Współczesna Onkologia 3/2006)



Jak zaobserwowali naukowcy z Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie po przebadaniu ponad 1 tys. chorych na raka jelita grubego w zaawansowanym stadium choroby, rodzaj diety może mieć istotny wpływ na wyniki leczenia pacjentów z zaawansowanym rakiem jelita grubego. W tej fazie rozwoju nowotwór zajmuje duży obszar jelita, a jego przerzuty obecne są w najbliższych węzłach chłonnych. Wszyscy badani pacjenci przeszli operację chirurgicznego wycinania guza i w ramach leczenia uzupełniającego - chemioterapię.
Za pomocą kwestionariuszy zebrano dane na temat pokarmów, które chorzy spożywali przez 6 miesięcy po zakończeniu chemioterapii. Na tej podstawie podzielono ich na dwie grupy - grupę, która stosowała dietę tzw. zachodnią - bogatą w czerwone mięso, tłuszcze, słodycze i wyroby z białej (oczyszczonej) mąki oraz grupę, która stosowała dietę zawierającą dużo warzyw, owoców, ryb i mięsa drobiowego. Okazało się, że nawrót choroby obserwowano znacznie szybciej u pacjentów stosujących dietę najbardziej zbliżoną do "zachodniej". Chorzy ci byli też bardziej narażeni na wczesny zgon, w porównaniu z chorymi z drugiej grupy. Zależność ta utrzymała się nawet, gdy w analizie uwzględniono wiek, płeć, wskaźnik masy ciała i poziom aktywności fizycznej pacjentów.


Zespół jelita nadwrażliwego, wrażliwego, drażliwego ZDJ (IBS)

 

Zespół jelita drażliwego (IBS) był znany w medycynie pod wieloma nazwami, np. jako spastyczne zapalenie okrężnicy czy czynnościowa choroba jelit. Termin "zapalenie" sugerował (myląco) inne zaburzenia dotyczące jelita, np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, a IBS nie należy do tej grupy chorób. To schorzenie nie wywołuje trwałych uszkodzeń jelita, nie skraca długości życia jak rak i nie jest przyczyną poważnych powikłań (np. krwawień) jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dla części osób objawy związane z IBS są przyczyną dużego stresu i uniemożliwiają im normalne życie.(ang. IBS - Irritable Bowel Syndrom) - to zespół przewlekłych (trwających przez co najmniej trzy miesiące) zaburzeń czynnościowych jelit, których najbardziej stałymi objawami są bóle brzucha i towarzyszące im zaburzenia w oddawaniu stolca oraz wzdęcia.


Prawdopodobnie jest to choroba o wielopłaszczyznowym podłożu, a dużą rolę mogą odgrywać stres, zaburzenia psychosomatyczne, nieodpowiednia dieta – niedobór substancji balastowych w pożywieniu (błonnik), nietolerancja pokarmów i alergia pokarmowa oraz coraz większa obecność środków konserwujących w produktach żywnościowych.
Obecnie wiadomo, że ważną rolę w regulowaniu perystaltyki i percepcji bólu w przewodzie pokarmowym odgrywa serotonina (5HT). Wykazano, że nieprawidłowe poziomy 5HT i/lub upośledzone przekazywanie sygnałów mogą wiązać się z występowaniem licznych objawów zespołu jelita drażliwego, związanych z nadmierną (biegunka) lub zmniejszoną (zaparcie) perystaltyką.
Serotonina zawarta m.in. w POLINESIAN NONI.

 

Dla unormowania częstości wypróżnień, konsystencji stolca, prawidłowego pasażu stolca, zmniejszenia wzdęć lub uczucia rozdęcia brzucha pomocny jest  Nopalin - BŁONNIK.

 

Dieta w zespole jelita drażliwego - biegunka>>

 

A może zioła?


Liść senesu, kora kruszyny, kłącze rzewienia, aloes to znane od stuleci środki przeczyszczające, nadal powszechnie stosowane. Swoją aktywność zawdzięczają obecności tzw. antrazwiązków, które wywołują biegunkę, często z bolesną kolką jelitową. Nie wolno więc podawać ich dzieciom, nie nadają się również do przewlekłego stosowania. Pamiętajmy, że przewlekłe stosowanie ziół o silnym działaniu przeczyszczającym jest niekorzystne! Powoduje tzw. zespół jelita leniwego i jeszcze większe problemy z wypróżnianiem. Jeśli długotrwale stosujemy środki zawierające te substancje - herbatki, preparaty z aloesem, tabletki, zamiast pobudzać jelito do prawidłowego funkcjonowania, jeszcze bardziej je „rozleniwiamy”. W konsekwencji „uzależniamy” nasz układ pokarmowy od preparatów przeczyszczających, sprawiając, że nie jest już w stanie bez nich funkcjonować.

 

Dieta przeciw zaparciom>>

 

 

*"Wyobraźcie sobie kurek otwarty, z którego wciąż ścieka woda do basenu czy wanny. Woda się przelewa i ścieka na ziemię. Energiczni pracownicy, pełni poświęcenia, aktywni, kompetentni wycierają i zbierają wodę za pomocą chusteczki szyfonowej. Żadnemu nie przyjdzie na myśl, aby zakręcić kurek. Ten upływ wody, to są choroby, którymi zapełnia się szpitale. Ludzie , którzy wodę usuwają to lekarze chirurdzy, którzy operują wyrostki, naczynia krwionośne, guzy, hemoroidy itd.  Nic nie robią, by zakręcić kurek!    Dlaczego?
Bo za zamknięcie kurka płaci się cztery razy mniej, niż za wytarcie podłogi. A przemysł zainwestował tyle w produkcje ścierek i szczoteczek itp., że gdyby zamknąć kurek, zbyt dużo ludzi nie znalazłoby dla siebie pracy."



dr Denis Parsons Burkitt jest przykładem nowoczesnego lekarza, potrafiącego wyjść poza granice swej specjalizacji dla osiągnięcia celu, jakim jest zdrowie, odkrywca nowotworu białaczko podobnego u dzieci, powodowanego przez wirusa nowotwór układu limfo-rekitularnego, nazwanego odtąd
chłoniakiem Burkitta.


Ponadto, oprócz preparatów zawierających błonnik, dobroczynną florę jelitową, przy uporczywych zaparciach stosujemy - preparaty zmiękczające stolec:

 

C 1000 lub C 300 lub Lion Kids C - czyli naturalna witamina C

Triple Potency Lecithin

 

Zaparcia u niemowląt i małych dzieci>>

 

Z doświadzceń naszych Klubowiczów:

 

To działa! To wszystko co Pani mi zaleciała (na uporczywe i długo trwające zaparcia Acidophillus, Triple Potency Lecithin, C1000, Nopalin) w końcu zadziałało! Teraz juz tylko zazywam Acidophillus with..., I co dziannie od 2 tygodni jest skutek! Hura!!! Bardzo dziękuję. A może znajdzie pani radę na moją inną przypadłość? Otórz bardzo często łapię zapalena pęcherza moczowego. Od ciąży to się ciągnie. Brałam już różne specyfiki, a nawet szczepionkę ale działało to krótko. Teraz ponownie to nawraca.

Acidophillus with... rewelacja!!!!

Pozdrawiam Agnieszka
---

Szanowna pani Renato!

serdecznie dziękuję pani za porady, jestem niezmiernie wdzięczna i szczęsliwa :) Nareszcie po latach chodzenia po lekarzach dosłownie po kilku dniach stoosowania sie do pani zalecen co do diety i co do stosowania produktów moja 6 letnia córeczka zaczęła normalnie sie załatwiać. Przedtem dziecko chodziło do toalety najczęściej raz w tygodniu, a było i tak że raz na 2 tygodnie. Wszyscy lekarze rozkładali ręce i nic sie nie dało zrobić. Dieta i AC zymes, sok acai i Lion Kids multiwitamina pomogły. Dziekuję serdecznie, jestem pod wrażeniem pani profesjonalnego i kulturalnego podejścia. Juz polecam panią wszystkim znajomym :) Joanna S.

--

Drodzy państwo Kłosowicz! Dziękuję za pomoc w moim tak prozaicznym, ale okrutnie dolegliwym ii utrudniającym życie problemie. Od lat cierpiałem na uporczywe zaparcia. Podczas pobytu w szpitalu zastosowano płukanie jelit, lewatywy. Dostałem zalecenia, aby stosować w domu lewatywy, pić tabletki przeczyszczające. Na jakiś czas pomogło. Byłem jak nowo narodzony. Po czasie chciałem zrezygnować z tego i zacząłem szukac bardziej naturalnych sposobów. Pewna osoba poleciła mi aloes. Znów było super. Nie musiałem robic lewatywy ani pić żadnych tabletek! Szok! Po czsie zorientowałem sie, że bez aloesu nie mogę żyć (czytaj normalnie funkcjonować, bo moje jelita normalnie nie pracują). W tym stanie i całkowitej desperacji trafiłem do państwa. Piszę to, aby wszyscy ludzie, którzy szukają pomocy w tym - jak tu pani pisze wstydliwym problemie zrozumieli, że bez zmiany żywienia i błonnika z bakteriami jelitowymi ani rusz!!! Przeczytałem na ten temat wszystko, co jest u państwa na stronie i wszystko co od państwa dostałem. Musze uczciwie powiedzieć że chwile to trwało od czasu gdy posłuchałem państwa i zacząłem stosować nopalin, AC ZYMES, Triple potency Lecitin, C1000 do czasu, az sytuacja unormowała się. Ale było warto. Pozbyłem sie leniwych jelit :) Zeszły kamienie kałowe! Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Wdzięczny Włodzimierz S.

--


Zobacz co na temat diety Polaków i wpływu żywienia na stan jelit mówi Sławomir Nowakowski>>

Immunologia Probiotyki Antybiotyki Grzybica Gronkowiec Paciorkowiec Dieta Reakcja Jarisha-Herxheimera

Klub Calivita Mykotoksyny Escherichia coli Kanały oczyszczania organizmu Autyzm Zespół Aspergera